scorecardresearch.com TARİHİN BÜYÜK KOMPLOLARI ( THE GREATEST CONSPIRACIES OF ALL TIME ) ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
TARİHİN BÜYÜK KOMPLOLARI ( THE GREATEST CONSPIRACIES OF ALL TIME )

TARİHİN BÜYÜK KOMPLOLARI ( THE GREATEST CONSPIRACIES OF ALL TIME )

Yazar : JONATHAN VANKIN, JOHN WHALEN

Sayfa Sayısı : 243

Yayınevi : AYKIRI YAYINLARI

Tür : Tarih

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Fala inanma, falsız da kalma! tekerlemesinden türetilen bu laf, tarih ve komplo ilişkisine de uygun düşüyor. Doğru, tarih tabii ki komplolardan oluşmuyor ama komplosuz da bir tarih düşünmek pek mümkün değil. Sözcüğün kendisinin de ima ettiği gibi, komploların çoğu pek inanılır şeyler gibi durmaz, ama her şeye rağmen komploların da tarihte bir yeri vardır ve itiraf etmek gerekir ki, hayli çekici, merak uyandırıcıdırlar... Ve dolayısıyla tarih bilimi değilse de tarihle ilgilenenler komplolarla da ilgilenmekten geri duramazlar.
 • Yirminci yüzyıldaki başlıca büyük komploların ele alındığı bu kitapta şu veya bu ölçüde duyduğunuz ünlü komplolarla ilgili bilgiler bulacaksınız. Sonuçta inanıp inanmamak size kalmış tabii, siz karar vereceksiniz, ama hayli sürükleyici soruların arkasında koştururken heyecanlı bir yolculuk yapacağınız kesin. Örnek mi istiyorsunuz, işte bazıları:
 • Bir zamanlar ABDde faşist bir darbe tezgahlandığını biliyor muydunuz? Marilyn Monroe öldü mü, öldürüldü mü? İki kardeş Kennedy nasıl öldürüldü? Hitlerin en büyük casusunun ABDnin ve Batının emrine girmesine ne demeli Beatlesın beyni John Lennon durup dururken neden kurşunlandı? Martin Luther Kingin gerçek katili kim? Bunca zamandır Afrikada olan AIDS birdenbire nasıl bütün dünyaya yayıldı? Mehmet Ali Ağcanın Papayı vurmasındaki muammayı çözmüş müydünüz? Japonyada metroyu sarin gazıyla dolduran o sapık tarikat neyin nesiydi? Monica Lewinskyyi Oval Ofise yollayan birileri olabilir mi? Peki Prenses Diana kazaya mı kurban gitti, sanıyorsunuz?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963