scorecardresearch.com Savaş Hileleri - Cilt 1 ( Strageme ) ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
Savaş Hileleri - Cilt 1 ( Strageme )

Savaş Hileleri - Cilt 1 ( Strageme )

Yazar : Harro Von Senger

Sayfa Sayısı : 455

Yayınevi : ANAHTAR YAYINLARI

Tür : Tarih

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İsviçreli Sinolog (Çin bilimci) Harro von Senger''in ''''Savaş Hileleri'''' kitabı, Çinlilerin düşmanları karşısında, her durum altında zafer kazanmalarını sağlayan geleneksel strateji kuralları ve varoluş senaryolarını, Batı''nın incelenmesine ilk kez sunan paha biçilmez bir el kitabıdır. Çinli askeri teorisyen ve Savaş Sanatı isimli klasiğin yazarı Tzu, bu savaş hilelerini M.Ö. 5. yüzyılda kullandı. Mao Zedung aynı savaş hilelerini Halk İhtilali''nde, Amerikan Deniz Piyadeleri ise Körfez Savaşı''nda kullandı. İlk olarak, Ming Hanedanı döneminde sistematik hale getirilen ve yakın dönemlere kadar gizli tutulan bu savaş hileleri, Çinlilerin ''''aldatma sanatı'''' ndaki 2000 yıllık deneylerinin kristalize halidir. Bu kapsamlı ve geniş ufuklu kitap, bu hilelerin tüm Çinli asker, general, aydın, hukukçu, işadamı ve politikacıları için ana dayanak olduğunu sergilemektedir. Kitabın Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İsviçre, A.B.D., Rusya ve Arjantin'' deki sansasyonel satışı, bu savaş hilelerinin Batı''nın yönetim kurulu ve toplantı odalarında da kullanılabilir olduğunu göstermektedir. (Savaş hilelerinin parlaklığını ortaya koyan kapsamlı bir çalışma Çin''de bile yapılmadığı için, kitabın Çince çevirisi Şangay'' da yayınlanınca bestseller oldu ve 5 ayda 200.000 adet sattı.) Uzakdoğu'' da yıllar süren araştırmalar sonucunda Prof. on Senger en önemli 18 savaş hilesini seçti. Bunlar Batı ve Doğu kaynaklarındaki tarihi, efsanevi ve askeri bilgilerden seçilmiş 200'' den fazla örenekle ortaya konmaktadır. ''''Savaş Hileleri'''' kitabı batılıların sadece Çin düşüncesini anlamalarına yardımcı olmayacak aynı zamanda gündelik hayatın çoğu kez zararsız gördüğümüz savaş hilelerini görmemizi de sağlayacaktır. Dramatikal ölçüde canlı, basitlikleriyle etkileyici ve tatmin edici bu kurallar bugünün dünyasında varolamk - zafer kazanmak- isteyen herkes üzerinde güçlü etkiler bırakacaktır. Harro von Senger hukuk, felsefe, tarih ve sinoloji (Çin bilimi) diplomalarına sahiptir. 1971 - 1977 arasında Taipei, Tokyo ve Beijing''de çalışmış Çin dili , edebiyatı, hukuku, politikası ve tarihi konusunda uzmanlaşmıştır. Breigau (Almanya)'' daki Freiburg Üniversitesi''nde sinoloji profesörüdür. Aynı zamanda Lozan''daki İsviçre Mukayeseli Hukuk Enstitüsü''nde Çin hukuku uzmanı olarak görev yapmaktadır: 10 kadar kitabı Fransızca, İtalyanca, Felemenkçe, Çince ve Rusçaya çevrilmiştir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963