scorecardresearch.com MİLLETLEŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKLER VE ÖTEKİLER ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
MİLLETLEŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKLER VE ÖTEKİLER

MİLLETLEŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKLER VE ÖTEKİLER

Yazar : Hüseyin Dayı

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : OKUMUŞ ADAM YAYINLARI

Tür : Tarih

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Gazeteci - yazar Hüseyin Dayı''nın 25 senelik kültürel birkiminin somut br ifadesi olan ve sadece Türk milletleşmesinin değil, Türk kültürünün, sosyolojisinin ve kısmen Türk siyasetinin evriminin anlatıldığı bu kitap; biz okuları bu konularda bilgilendirmekle kalmayıp, "Türk milletleşmesi" ve "Türkiye''de milliyetçilik" gibi özellikle son dönemlerin bu iki önemli kavramının tüm siyasal partiler, tüm tek yönlü sloganlaştırılmış ideolojiler ve kurumlarüstü bir bakış açısıyla ve bu nedenle de nasıl tamamen yansız / tarafsız bir biçimde irdelenebileceğini göstermiş olması bakımından da önem taşımaktadır.

  Tüm bu nedenlerle ve zengin kaynakçasıyla, bir referans kitap olarak değerlendirdiğim bu rafine kitabın hem hak ettiği yere gelmesini, hem de keyifle okunmasını gönülden arzuladığımı belirtmek isterim.
  - Dr. Gamze Güngörmüş Kona -

  Bu eser çok ses getirecektir. Bu kitabın, milletimiz için bir kurtuluş simidi olacağına ve bulanık düşünceleri açıklığa kavuşturacağına inanıyorum...

  Bu kitap, kimlik bunalımına itilen ve kendi kendini sorgulama drumunda bırakılan halkımız için bir çıkış noktasıdır. Bu kitabı, çölde sususz kalan insanlar için su ne ise, kendini arayan insanlarımız için su kadar değerli bir kaynak eser olarak değerlendiriyorum. Değerli dostum ve kardeşim Hüseyin Dayı Bey''e, zevkle okuduğum, titizlikle hazırladığı bu müstesna ve belge değerindeki eserinden dolayı teşekkür ediyorum.

  Aidiyetinden şüphe etmeyen, milletini seven, Türk kültürü ile yoğrulmuş, Türk tarih şuuruna erişmiş gerçek bir Türk Milliyetçisinin bilimsel bir mantık ile duygularının esiri olmadan tamamen gerçekleri yansıtan bu eserinin her Türk için BAŞUCU kitabı olacak kadar değerli olduğunu vurgulamak istiyorum.

  Bu eserler Türk Milleti ve Türk Milliyetçiliği üzerinde yapılan spekülasyonlar son bulacak, karışmış kafalar bilimin doğrularını görerek doğru yolu bulacaklardır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963