scorecardresearch.com Hz. İbrahim’den Bugüne İnsanlığın Direniş Tarihi ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hz. İbrahim’den Bugüne İnsanlığın Direniş Tarihi

Hz. İbrahim’den Bugüne İnsanlığın Direniş Tarihi

Yazar : Cemil Aydoğan

Sayfa Sayısı : 255

Yayınevi : EVREN YAYINLARI

Tür : Tarih

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ve silahlar el değişti. Dünün Hz. İbrahim ve Peygamberler çizgisi zulme ve putperest sistemlere karşı olan adil, evrensel insan hakları mücadele sahipleri tarihi süreçle beraber birilerinin devreye girmesiyle gerici oldular.

Dünün putperest, ateist, Nemrut ve Firavun çizgileri de aynı özle günümüze kadar elbise değiştirerek bilerek veya bilmeyerek devrimci oldular.

Asil olan, Evrenin sahibi Allah’ı tanımak; insan hakları, adalet, barış ve özgürlük mücadelesinin öncüsü olmaktır.
Azer ve eşi Tila, mağaraya oğullarını almak üzere geceleyin, kimsenin göremeyeceği bir zamanda giderler. İbrahim’i mağaradan çıkarttıklarında İbrahim bir yıldız görür. “Benim Tanrım budur,” der. Yıldız gözden kaybolduktan sonra, “Bu yıldız benim Tanrım olamaz,” der. Arkasından ayı görür. “Benim Tanrım budur. Işığı yıldızdan daha fazladır.” O da gözden kaybolunca “Bu da değildir,” der. Daha sonra güneşi görür. “Işıkların en büyüğü, benim Tanrım budur,” der. Güneş de batınca kararını verir. “Ben batanları sevmem. Benim Tanrım bunları doğuran ve batırandır,” diyerek âlemlerin Rabbini Nemrut ülkesinde ilk kabul eden kişi olmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963