scorecardresearch.com FİDEL'DEN SONRA ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
FİDEL'DEN SONRA

FİDEL'DEN SONRA

Yazar : BRAIN LATELL

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : VATAN KİTAP

Tür : Tarih

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu, Castro kardeşlerin ve Küba''nın geleceği hakkındaki planlarının sahne arkasında kalmaya mahkûm hikâyesi. Eski CIA analizcisi Brian Latell, Fidel ile Raul arasındaki elli yıllık çarpıcı ilişkiye, siyaset yaparken aralarındaki işbirliğine, sorumlulukları paylaşmalarına, aralarındaki anlaşmazlıkları nasıl çözdüklerine ilişkin eşsiz bir bakış sergiliyor. Latell, Castro kardeşleri herhangi bir Amerikalıdan çok daha iyi anlayabilmiştir. Onun ClA''ya verdiği raporlar, yıllarca ABD politikasını yönlendirmiştir. Latell, bu kez, Raul''ün liderlik tarzını ve iktidara geçmesinin ABD - Küba ilişkilerini nasıl etkileyeceğini analiz ediyor. Kitaba, yazarın, Fidel''in iktidarı kardeşine terk edişinin ve Küba''nın geçici lideri Raul''ün daha önceki performanslarını anlatan bir "son notu" da eklenmiştir.
BRAIN LATELL, 1990 - 1994 yılları arasında ABD hükümetinin, Güney Amerika''dan sorumlu Ulusal İstihbarat subayı olarak çalışmış ve 1960''lardan beri CIA adına Castro kardeşlerin izini sürmüştür.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963