scorecardresearch.com EMANET ÇOCUKLAR ve Tüm Tarih Kitapları Radikal Kitap'ta!
EMANET ÇOCUKLAR

EMANET ÇOCUKLAR

Yazar : JANE MARKS

Sayfa Sayısı : 268

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Tarih

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu öyküler, insanoğlunun katlanılması çok güç sıkıntılara gögüs gerebildiğini ve gene de sağlıklı ve mutlu yaşayabildiğini gösteriyor..." Korkmuş, yalnız ve çoğu zaman ailelerinden ayrı düşmüş Yahudi çocuklar, Müttefikler in savaşı kazandığı güne değin nerede olabilirse orada saklandılar. Aylarca, bazen yıllarca sürekli yakalanma tehdidiyle yaşadılar. Çok küçük yaşta yeni kimlikler edinmek, hayatta kalabilmek için çocuklarını feda etmek zorunda kaldılar. Bu çocuklar, acı anılarını yıllarca unutmaya çalıştılar. Şimdiyse Emanet Çocuklar kitabında, hayatta kalan yirmi üç yetişkin, savaş sırasındaki acı deneyimlerini ilk kez başkalarıyla paylaşıyor. Tek odalı fakir bir çiftlik evinde, ocağın arkasındaki toprak zeminde üç kişiyle birlikte uyuyan Rosa; sırrını bilen rahibeler tarafından bir manastırda saklanan ve bir Katolik gibi davranan Renee ve on üç ay boyunca ailesiyle birlikte küçük bir hücrede yaşayan Richard... Onların inanç ve azim dolu öyküleri, nihayet, unutulmuşların sesini duyuruyor. Emanet Çocuklar soykırma ve insanoğlunun cesaretine dair benzersiz bir belge.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963