scorecardresearch.com Türküm, Doğruyum, Çalışkanım Şampiyonum ve Tüm Spor Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türküm, Doğruyum, Çalışkanım Şampiyonum

Türküm, Doğruyum, Çalışkanım Şampiyonum

Yazar : Süleyman Arat

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : POSTİGA YAYINLARI

Tür : Spor

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


UGUR DÜNDAR: “Süleyman Arat’ı 80’li yıllardan bu yana tanırım. Hürriyet Gazetesi için birçok zorlu haberde birlikte çalıştık, tehlikelere birlikte göğüs gerdik. Dostum Arat, şimdi meslekte ustalık dönemini yaşıyor. “Türküm, doğruyum, çalışkanım, Şampiyonum!” adını verdiği kitabı da işte bu sürecin ürünü… Fenerbahçe Kulübü, 2010-11 döneminde, belki de tarihindeki en başarılı sezonu yaşadı. Birçok dalda uluslar arası başarılar kazanıldı. Ancak profesyonel futbol takımı, nefes kesen yarışın sonunda Süper Lig şampiyonluğunu elde edememiş olsa, diğer dallardaki büyük başarılar da, hak ettiği alkışı alamayacaktı. Hatta vizyonu ve yatırımlarıyla Fenerbahçe’yi dünya çapında bir kulüp haline getiren başarılı başkan Aziz Yıldırım’ı bile istifa etme noktasına getirebilecekti. Bu öyle bir şampiyonluk ki, belki de tarih boyunca bir benzeri yaşanmayacak. Bu nedenle unutulmamalı ve öyküsü, gelecek kuşaklara bir belge olarak bırakılmalı. Elinizdeki kitapla bu gereksinimi karşılayan usta gazeteci Süleyman Arat’ı içtenlikle kutluyorum.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963