scorecardresearch.com Önce Beşiktaş Vardı 100 Yıllık Beşiktaş'ın Yazılmayan Tarihi ve Tüm Spor Kitapları Radikal Kitap'ta!
Önce Beşiktaş Vardı 100 Yıllık Beşiktaş'ın Yazılmayan Tarihi

Önce Beşiktaş Vardı 100 Yıllık Beşiktaş'ın Yazılmayan Tarihi

Yazar : Kazım Kanat

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : FAST YAYINLARI

Tür : Spor

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Beşiktaş ın 100 yıllık tarihinin son 35 yılına gazeteci olarak tanıklık ettim. O tarihi yaşadım.
 • Geriye doğru şöyle bir bakınca... Beşiktaş ın tarihini yazan o insanların neredeyse tamamıyla tanıştım, sohbet ettim. Onları hep ilgiyle dinledim, notlar aldım.
 • Araştırdım, sorup öğrendim, gördüm ve tanıklık ettim, 100 yıllık Beşiktaş ın yazılmayan tarihini yazdım.
 • Beşiktaş ın şanlı tarihinde o kadar olatlar var ki... hepsi birer roman olur. Bir de... Beşiktaş tarihinde o kadar çok isimsiz kahraman var ki!
 • Kimisi parasıyla... emeğiyle... fikriyle... önerisiyle...
 • Kimisi ise taraftarlığı ile Beşiktaş a büyük hizmetler ettiler.
 • Bu isimsiz Beşiktaş kahramanlarının önünde saygı ile eğiliyorum.
  Kazım Kanat
 • Ülkelerin tarihlerinde Beşiktaş gibi büyük spor kulüpleri önemli bir yer tutar. Türk tarihine damgasını vuran spor kulüplerimizin başında gelen Beşiktaş, 100 yıldır Türkiye nin en büyük kitlesel hareketidir.
 • Spor yazarlığının duayeni Kazım Kanat ın yazılmayanı yazdığı éÖnce Beşiktaş Vardı" adlı roman tadındaki bu müthiş belgeseli ilgiyle okuyacaksınız. İlk kez günışığına çıkan "100 Yıllık Beşiktaş ın Yazılmayan Tarihini nde efsane futbolcuları, maçları, unutulmayan golleri, şampiyonlukları, büyük başkanları ve antrenörleriyle dev Beşiktaş ın tarihinin ayrıntılarını bulacaksınız
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963