scorecardresearch.com Fenerbahçe Tarihi ve Tüm Spor Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fenerbahçe Tarihi

Fenerbahçe Tarihi

Yazar : Tanıl Yaşar

Sayfa Sayısı : 252

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Spor

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafta beğenilip değer verilen, ortaya çıkmış eser ve çalışmalarını duymuş ve bu kulübü ziyaret edip bu işte emeği, yardımı olanları tebrik etmeyi görev edinmiştim. Bu görev ancak bugün yerine getirilebilmiştir. Takdir ettiğimi ve kutladığımı buraya kaydetmekle övünüyorum.”
03.05.1918

Fenerbahçe’yi salt bir spor kulübü olarak düşünmemek gerekir. Fenerbahçe kurulduğundan beri gerek dönemin monarşik rejimine karşı kendi varlığı ve Türk futbolu için mücadele veren; gerekse Millî Mücadele zamanında düşmanlara karşı vazgeçilmezlerindendir… Fenerbahçe bir tutkudur… Fenerbahçe ilk aşktır…

Bu kitapta ilk aşkınızın ilk yeşerdiği günleri, ilk kuruluş sancılarını, kurucularını, ambleminin nereden geldiğini, stadının nasıl yeni hâle geldiğini, müzesini, başkanlarını, unutulmaz futbolcularını, teknik direktörlerini, ezeli rekabeti, Atatürk’ün neden Fenerbahçeli olduğunu… kısaca “Fenerbahçe Tarihi”ni

“Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tarihini, kuruluşundan günümüze kadar inceleyen, her Fenerbahçelinin kitaplığında bulunması gereken bir başvuru kitabı.”
Cem ERTUĞRUL – Spor Tarihçisi

“Yazmış olduğunuz ve beğenerek okuduğum bu kitapla şanlı tarihimizi sorumluluk duygunuzla birleştirip spor camiasına anlattınız. Fenerbahçemiz ve Türk sporu adına yaptığınız bu hizmet için teşekkür ederim…”
Sibel KURT – Fenerbahçe dergisi

Ben şahsen babama “Müjde, Fenerbahçeli bi oğlunuz oldu!” dedirtecek kadar sarı lacivert doğmuşum… Ama dünyanın bütün sarı lacivertli kulüpleri gelip beni babamdan istemişler, hiçbirine gitmedim, sevgili Tanıl’ın bu kitabında şerefli tarihini ilginç ayrıntılarıyla mükemmel bir şekilde bizlere aktardığı Fenerbahçe’min oldum. Halen onunum. Fenerbahçe için yazmak dünyanın en zevkli ve onurlu işlerinden biri olduğu için Tanıl kardeşimin bu titiz çalışmasıyla gurur duydum. Onu canı gönelden kutluyor, benim de iki kitabımla katılmış bulunduğum Fenerbahçe kervanına hoş geldin diyorum kendisine.
Mustafa Kıran – Werner Lorant ve Parreira Lazaroni’nin Tercümanı, Yazar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963