scorecardresearch.com Bize Her Yer Trabzon ve Tüm Spor Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bize Her Yer Trabzon

Bize Her Yer Trabzon

Yazar : Harun Çelik

Sayfa Sayısı : 397

Yayınevi : ANEKDOT

Tür : Spor

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Futbol tribünü nasıl bilirsiniz? Cevabınız "Ayak takımının takıldığı, kendini ifade edemeyen insanların sığınağı, tek üretimleri slogan atmak olan kitlelerin evi" ise bir kez daha düşünün...
"Bize Her Yer Trabzon" isimli derleme eseri okurken yeni düşünce serüveniniz için bolca ipucu bulacaksınız... Bu kitap, Karadenizlinin mizah süzgecinden geçen, filozoflarla rekabet eden bir üslupla şiddeti red ederek de ateşli taraftar olunabileceğini, bir takımın sevmenin onu nasıl aileden biri yapabildiğini, bir takımı tutmanın bir değerler sistemini kabul etmek olduğunu, profesyonel kalemlerden değil bu hisleri paylaşan her yaştan her meslekten Trabzonspor tribünlerini soluklayan insanların kaleminden aktarıyor.
Takım şampiyon olsun diye sevilmez, ben ve kalbim topun içindeydik, Fransız Yoann Broudz nasıl Trabzonsporlu oldu?, Peki sen neden Trabzonsporlu değilsin? İmam Fenerli çıkti nemazlar bozuldi, Ula Trabzon''da sarı-kırmızı ışık olur mu?...Daha neler neler!
Türkiye''nin dört bir yanında yaşayan yüz binlerce bordo-mavili yüreğe, düşmanlık güdülmeden karşı olunan İstanbul kulüplerine, yerimizin sizin yanınız dediğimiz Anadolu kulüplerine duyuruyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963