scorecardresearch.com Atletizm ve Tüm Spor Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atletizm

Atletizm

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Spor

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • 100 metre sürat koşularından 42.195 km lik uzun mesafe koşularına, çekiç atmadan yüksek atlamaya kadar birçok kategoriyi içeren atletizm, günümüzde futbol ve basketbolun ardından en çok izlenen ve amatör olarak en çok yapılan sporlardan. Popülaritesi Türkiye de giderek yükselen bu spor dalıyla ilgili aradığınız tüm bilgiler bu kitapta. Kütüphanenizde saklayacağınız önemli bir başvuru kaynağı... Özellikle Süreyya Ayhan ın dünya çağondaki başarılarından sonra ülkemizde de yavaş yavaş popüler sporlardan biri haline gelen atletizm, aslında dünyanın en eski ve yaygın sporu. 100 metre sürat koşularından 42.195 km lik uzun mesafe koşularına, çekiç atmadan yüksek atlamaya kadar birçok kategoriyi içeren atletizm, günümüzde futbol ve basketbolun ardından en çok izlenen ve amatör olarak en çok yapılan sporlardan biri. Atletizmin bir diğer özelliği ise, hemen hemen bütün kategorilerinde bayan ve erkeklerin aşağı yukarı aynı koşullarda yarıştığı ender yaygın sporlardan biri olması. Boyu Yayın Grubu tarafından hazırlanan Atletizm kitabı, işte bu sporun tarih öncesine kadar giden öyküsünü, gelişimini, kurallarını, kategorilerini, her kategorideki güncel dünya sılamasını, rekorlarını, unutulmaz atletlerini ve unutulmaz yarışlarını son derece etkileyici fotoğraf, resim ve şemalarla bir araya getiren kapsamlı bir derleme. Bir çırpıda okuyup bitireceğiniz heyecanlı bir anlatı olmasının yanı sıra, kütüphanenizde saklayacağınız son derece kapsamlı bir başvuru kitabı olarak da hazırlandı.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963