scorecardresearch.com 20:45 - Varoluşa Anlam Veren Şampiyonluk ve Tüm Spor Kitapları Radikal Kitap'ta!
20:45 - Varoluşa Anlam Veren Şampiyonluk

20:45 - Varoluşa Anlam Veren Şampiyonluk

Yazar : Memduh Bayraktaroğlu

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : MARKA YAYINLARI

Tür : Spor

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • 14 Mayıs 2006 akşamı, saatler 20:45 te dondu kaldı. Ekranları ve radyoları başında milyonlarca taraftar; her takımdan ve her zümreden milyonlarca insan, Galatasaray ın zaferi için dua ediyordu.Sonuç kesinleştiğinde, yükselen sevinç çığlığı sadece Galatasaraylılara değil, bütün Türkiye ye aitti.Ve şampiyonluk, adeta yeni bir Avrupa zaferi gibi sadece sarı-kırmızı değil, rengarenk bayraklar altında kutlanıyordu...Galatasaray, bu kez de Türkiye nin kendi içindeki bir züppeliğe, kendi içindeki adaletsizliğe, kendi içindeki imkansızlıklara ve engellere karşı mücadelenin simgesi olmuştu...Başarı için her yolu mubah sayan adaletsiz yöneticilere; bu ülkenin milyonlarca dolarını yabancılara peşkeş çekip de millete hezimetten başka bir şey vermeyenlere; inanç, bağlılık ve başarının değerini banknotlarla ölçenlere karşı kazanılmış bir zaferdi bu...Hukukun üstünlüğü yerine, üstünlerin hukukuna mahkum edilen; ekonomik ve siyasi krizlerle harcanmış yıllar boyunca mucize eseri ayakta kalabilen milyonların son ümit haykırışıydı...Her şeye rağmen başarabilmenin mümkün olduğunu kanıtlamak, genç aslanların geleneği haline gelmişti...Ve her şeye rağmen ayakta kalanların ülkesinde, herkesin takımı olabilmek, gururların en yücesiydi...Galatasaray ı herkesten ayıran da, herkesle buluşturan da, işte bu gurur mücadelesiydi..."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963