scorecardresearch.com Spk Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Uluslararası Değerleme Standartları ve Tüm Spk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Spk Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Uluslararası Değerleme Standartları

Spk Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Uluslararası Değerleme Standartları

Sayfa Sayısı : 547

Yayınevi : ALP YAYINLARI

Tür : Spk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 06.03.2006 tarih, 26100 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sermaye Piyasasında Uluslararası Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ (Seri :VIII, No:45) ile, sermaye piyasası mevzuatına tabi ortaklıkların, sermaye piyasası kurumların ve ihraççıların sermaye piyasası mevzuatı uyarınca yaptıracakları değerleme işlemlerinde verilen değerleme hizmetlerine ilişkin esaslar belirlenmiştir.

Tebliğe göre, sermaye piyasası mevzuatı uyarınca yapılan değerleme işlemlerinde, değerlemeyi yapanlar, tebliğ ekinde yer alan Uluslararası Değerleme Standartlarına aynen uymak ve bunları uygulamak zorundadırlar. Ancak Sermaye Piyasası Kurulunca yapılan diğer düzenlemeler ile tebliğ ekindeki standartların uyumlu olmadığı durumlarda öncelikli olarak Kurulun diğer düzenlemelerine uyulacaktır.

Tebliğ ekinde yer alan Uluslararası Değerleme Standartları; davranış ilkelerinin yanı sıra, değerlemenin geliştirilmesi, raporlanması, kılavuz notları, maddi olmayan varlıkların değerlemesi, şirket değerlemesi, finansal raporlama için maliyet yaklaşımı, indirgenmiş nakit ak ışı analizi, özel, ticari nitelikli ve tarımsal mülklerin değerlemesi gibi ana başlıklardan oluşan konuları içermektedir.

Sermaye Piyasasında Uluslararası Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ (Seri :VIII, No:45) ve eki Uluslararası Değerleme Standartları 01.05.2006 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayı mı olan 06.03.2006 tarihinde yürürlüğe girmiş tir. Aynı şekilde 25.08.2006 tarih, 26270 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sermaye Piyasasında Uluslararası Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Seri: Viıı , No: 48) ile Uluslararası Değerleme Standartlar ı Kılavuz Notu, No:3e Fabrika (Tesis) ve Ekipman Değerlemesi eklenmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963