scorecardresearch.com Spk gayrimenkul – konut değerleme uzmanlığı mesleki mevzuat ve etik kurallar 2. Modül ve Tüm Spk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Spk gayrimenkul – konut değerleme uzmanlığı mesleki mevzuat ve etik kurallar 2. Modül

Spk gayrimenkul – konut değerleme uzmanlığı mesleki mevzuat ve etik kurallar 2. Modül

Sayfa Sayısı : 864

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Spk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mesleki Mevzuat ve Etik Kurallar dersine yönelik bu kitap; 28 bölüm ve son iki yıl içinde çıkan SPK Değerleme Uzmanlığı ve SPK Konut Değerleme Uzmanlığı Lisanslama Sınavlarının sorularının çözümlerinin oluştuğu bölümlerden oluşmaktadır. Kitabın genel çerçevesi, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından söz konusu iki lisanslama sınav için ilan edilen konu başlıklarından oluşmaktadır. Özellikle son dönemde İmar Kanunu, Kat Mülkiyeti Kanunu, Toplu Konut Kanunu, Arsa Üretimi ve Değerlendirilmesi Hakkında Kanunda yapılan değişiklikler kitabımızda son hali ile yer almaktadır. Ayrıca kitaba son dönem sınavlarında yoğun olarak sorulan sorularla ilgili olarak Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun, Toplu Konut Kanunu, Milli Parklar Kanunu, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu, Gecekondu Kanunu ve diğer bazı kanunlar yeni bölüm olarak konulmuştur.

Sınava hazırlık kitabı olması nedeniyle konu anlatımlarının yanı sıra ilgili bölümlerin sonlarında yaklaşık yeterli sayıda test sorusuna yer verilmiştir. Bunun yanında 2008 ve 2009 yıllarında çıkmış olan soruların açıklamalı çözümleri yer almaktadır. Sınava hazırlanan adaylar bahsedilen dönemlere ait soruları SPKnm web sitesinden elde ederek kendilerini sınayıp, çözemedikleri sorularda nerelerde takıldıklarını kitabımızın ilgili dönem çözümlerinden bakarak öğrenebileceklerdir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963