scorecardresearch.com Spk Gayrimenkul – Konut Değerleme Uzmanlığı İnşaat Ve Gayrimenkul Muhasebesi 3.Modül ve Tüm Spk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Spk Gayrimenkul – Konut Değerleme Uzmanlığı İnşaat Ve Gayrimenkul Muhasebesi 3.Modül

Spk Gayrimenkul – Konut Değerleme Uzmanlığı İnşaat Ve Gayrimenkul Muhasebesi 3.Modül

Sayfa Sayısı : 213

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Spk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen lisanslama sınavlarında, yeterli kaynak olmadığı için, başarı düzeyi oldukça düşüktür. Sınava giren adaylar, konuları ve alt konu başlıklarını bilmektedir. Ancak, konuların önem düzeyleri ve sorutabilecek sorular konusunda sıkıntı duymaktadırlar. Kitabımız sınava girecek olanların bu sıkıntısı göz önünde bulundurularak kaleme alınmıştır.
SPK Lisanslama Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sınavında yer alan "İnşaat ve Gayrimenkul Muhasebesi" modül sınavına hazırlığı kapsayan kitabımız 8. Baskısı yapılan Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Hazırlık kitabımızın üçüncü bölümüdür. Aday tek modülden sınava girmekte ise bu modüle yönelik hazırlanan kitabımızı alması yeterlidir. Ancak tüm modüllere yönelik hazırlanan adayların 5 modülü de kapsayan Gayrimenkul-Konut Değerleme Uzmanlığı Hazırlık kitabımızı almaları gerekecektir.
İnşaat ve Gayrimenkul Muhasebesi dersine yönelik 8 bölümden oluşan kitabımızda genel olarak;
- Temel muhasebe,
- İnşaat ve gayrimenkul muhasebesi,
- İnşaat ve gayrimenkullerle ilgili genel bilgiler,
- İnşaat işleri muhasebesi,
- Gayrimenkul muhasebesi,
- Enflasyonist koşullarda mali tablolar,
- TMS 11 : İnşaat Sözleşmesi Standardı, konularına değinilmiştir.

Kitapta çok sayıda, çözümlü ve cevaplı test sorusu yer almaktadır. Bunun yanında 2008 ve 2009 yıllarında 6 dönem çıkmış olan soruların açıklamalı çözümleri yer almaktadır. Sınava hazırlanan adaylar bahsedilen dönemlere ait soruları SPKnın web sitesinden elde ederek kendilerini sınayıp, çözemedikleri sorularda nerelerde takıldıklarını kitabımızın ilgili dönem çözümlerinden bakarak öğrenebileceklerdir. Sonuç olarak; "İnşaat ve Gayrimenkul Muhasebesi" dersine kitaptan hazırlanan bir aday tüm sorular dikkate alındığında yaklaşık 300 soru çözerek sınava hazırlanmış olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963