scorecardresearch.com Spk Gayrimenkul – Konut Değerleme Uzmanlığı ve Tüm Spk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Spk Gayrimenkul – Konut Değerleme Uzmanlığı

Spk Gayrimenkul – Konut Değerleme Uzmanlığı

Sayfa Sayısı : 1009

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Spk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gayrimenkul değerlemesi konusunda faaliyet gösteren veya gösterecek kişilerin, lisans almaları bir zorunluluktur. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen lisanslama sınavlarında, yeterli kaynak olmadığı için, başarı düzeyi oldukça düşüktür. Sınava giren adaylar, konuları ve alt konu başlıklarını bilmektedir. Ancak, konuların önem düzeyleri ve sorulabilecek sorular konusunda sıkıntı duymaktadırlar. Sınava girecek olanların bu sıkıntısı göz önünde bulundurularak, kitabımız kaleme alınmıştır.

Kitabımız, beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, gayrimenkul değerleme esasları, ikinci bölümde meslek mevzuatı ve etik kurallar, üçüncü bölümde inşaat ve gayrimenkul muhasebesi, dördüncü bölümde temel finans matematiği, son bölümde ise ilgili vergi mevzuatı incelenmiştir. Her bölümde konu anlatımlarını, takiben çözümlü sorulara yer verilmiştir. Konular en son yasal değişiklikleri içerecek şekilde ele alınmıştır. Özellikle İskân Kanunu`nda yapılan değişiklik nedeniyle kitabın baskısı gecikmiştir.

Kitabımıza çalışırken, öncelikli olarak konu özetleri çalışılmalı, daha sonra, örnek sorular cevaplarına bakılmadan çözülmelidir. Cevaplar ayrıntılı olarak kaleme alınmıştır. Okuyucu, ayrıntılı bilgiye rağmen, tereddütte kalırsa, konu özetlerini tekrar çalışmalıdır. Unutulmaması gereken bir diğer husus, tüm konuların çalışılması gerekliliği değildir. Sınavı verecek şekilde bazı konulara yoğunlaşılması yeterli olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963