scorecardresearch.com SERMAYE PİYASASI KURULU (SPK) TEMEL DÜZEY VE İLERİ DÜZEY LİSANSLAMA SINAVLARINA HAZIRLIK ve Tüm Spk Kitapları Radikal Kitap'ta!
SERMAYE PİYASASI KURULU (SPK) TEMEL DÜZEY VE İLERİ DÜZEY LİSANSLAMA SINAVLARINA HAZIRLIK

SERMAYE PİYASASI KURULU (SPK) TEMEL DÜZEY VE İLERİ DÜZEY LİSANSLAMA SINAVLARINA HAZIRLIK

Yazar : Şeref Kalaycı

Sayfa Sayısı : 935

Yayınevi : ASİL YAYIN DAĞITIM

Tür : Spk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap , sermaye piyasaları temel düzey ve ileri düzey lisansı almak isteyenlerin sınavda başarılı olmalarına katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap 2 bölümden oluşmaktadır. Temel düzey sınavı konularını kapsayan 1.Kısım ; Genel Ekonomi , Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası Araçları , Hisse Senedi , Piyasaları , Tahvil ve Bono Piyasaları , Sermaye Piyasası Mevzuatı , Diğer Teşkılatlanmış Piyasa ve Borsalar , Takas ve Operasyon İşlemleri , İlgili Vergi Mevzuatı ve Temel Finans Matematiği , Değerleme Yöntemleri , Muhasebe ve Mali Analiz kısımlarından oluşmaktadır. İleri düzey konularını kapsayan 2. Kısım ise ; Genel Ekonomi ve Mali Sistem , Analiz Yöntemleri , Finansal Yönetim , Ulusal ve Uluslararası Piyasalar , Muhasebe , Denetim ve Etik Kurallar , Sermaye Piyasası Mevzuatı ve İlgili Mevzuat (Ticaret ve Borçlar Hukuku) , İlgili Vergi Mevzuatı kısımlarından oluşmaktadır.. Kitabımızın piyasadaki mevcut kaynaklardan farkı ; sınav konularını okuyucuya sistematik bir düzen içerisinde ve kolay anlaşılmayı sağlayacak şekilde sunmasıdır. Kitap , İstanbul Menkul Kıymetler Borsası`nın hazırladığı Sermaye Piyasası ve Borsa Temel Bilgiler Kılavuzu , Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşları Birliği`nin Eğitim Notları ve diğer pek çok kaynaktan yararlanılarak hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963