scorecardresearch.com ELEŞTİREL SAĞLIK SOSYOLOJİSİ SÖZLÜĞÜ ve Tüm Sözlük ve İmla Kılavuzları Kitapları Radikal Kitap'ta!
ELEŞTİREL SAĞLIK SOSYOLOJİSİ SÖZLÜĞÜ

ELEŞTİREL SAĞLIK SOSYOLOJİSİ SÖZLÜĞÜ

Yazar : ERHAN NALÇACI, Erkin Özalp, ONUR HAMZAOĞLU

Sayfa Sayısı : 510

Yayınevi : NAZIM KİTAPLIĞI

Tür : Sözlük ve İmla Kılavuzları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Türkiye''de çare arayışlarının yoğunlaştığı bir dönemde, bilim insanları, sanatçılar, aydınlar, sendikacılar ve siyasetçiler tarafından 2001 yılında oluşturulan soL Meclis, Türkiye''nin sosyalist seçeneğini bu kez çok daha kapsamlı bir şekilde tartışmaya açıyor. 2002 yılının Nisan ayında gerçekleştirilen “Türkiye İçin Sosyalist Seçenek” başlıklı toplantının bildirilerinden oluşan kitap kısa bir süre içinde tükenmişti ve aranıyordu. Bu çalışma, 2004 yılının Temmuz ayında düzenlenen “soL Meclis Solun Geleceğini Tartışıyor”, 2005 yılının Nisan ayında düzenlenen “Solun AB Politikaları” ve aynı yılın Ekim ayında düzenlenen “Türkiye''nin Sosyalist Seçeneği” toplantılarına sunulan bildirilerle birlikte, ilk toplantının bildirilerini de içeriyor. Kitapta, siyasetten iktisada, eğitimden sağlığa, bilimden kültüre, dış politikadan ideolojik ve teorik sorunlara kadar pek çok alandaki güncel durum çözümlenirken, sosyalist Türkiye''nin elle tutulur bir resmi çiziliyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963