scorecardresearch.com İlk İzlenimler ( Fırs Impressions ) ve Tüm Sözlü İletişim ve Beden Dili Kitapları Radikal Kitap'ta!
İlk İzlenimler ( Fırs Impressions )

İlk İzlenimler ( Fırs Impressions )

Yazar : ANN DEMERAIS, VALERIE WHITE

Sayfa Sayısı : 255

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Sözlü İletişim ve Beden Dili

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • En iyi arkadaşınızla bir barda oturduğunuzu düşünün. Aynı yaşlardasınız, benzer çekiciliğe ve zekaya sahipsiniz. İkiniz de barmenle sohbet etmeye başlıyorsunuz. Gülüp eğleniyor, iyi vakit geçiriyorsunuz. Ancak sohbet devam ettikçe barmenin arkadaşınıza daha fazla ilgi gösterdiğini fark ediyorsunuz. Kırılıyorsunuz. Aklınız karışıyor. Bir davette pek çok yeni insanla tanışıyorsunuz. Genel olarak iyi vakit geçiriyorsunuz ama eve dönerken, kendinizi komik duruma düşürdüğünüze dair bir duygu sarıyor içinizi. Kendi kendinize düşünmeye başlıyorsunuz. Çok mu konuştunuz yoksa çok mu fazla espri yaptınız? Patronun karısına kaba mı davrandınız? Uçaktasınız. Yanınızda hoş, ilgi çekici biri oturuyor. Laf lafı açıyor. İkiniz de bekar olduğunuzu ve ilk buluşma sahnelerinden nefret ettiğinizi itiraf ediyorsunuz. Bagajlarınızı beklerken birbirinizin telefon numaralarını alıyorsunuz. Ancak seyahat arkadaşınızı birkaç gün sonra aradığınızda telefonunuza cevap vermiyor. Hoşlandığımız birileriyle tanışırız, onlarla görüşmek isteriz ama onlar bizim bu ilgimize karşılık vermezler. Neden? İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüklerini ve nasıl iyi bir izlenim bırakacağınızı bilmek istemez miydiniz? Cevap bu kitapta.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963