scorecardresearch.com Etkili ve Güzel Konuşma Seti (4 Kitap + 1 Cd) ve Tüm Sözlü İletişim ve Beden Dili Kitapları Radikal Kitap'ta!
Etkili ve Güzel Konuşma Seti (4 Kitap + 1 Cd)

Etkili ve Güzel Konuşma Seti (4 Kitap + 1 Cd)

Yazar : Sırrı Er

Sayfa Sayısı : 1324

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Sözlü İletişim ve Beden Dili

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

SIRRI ER KİTAPLARI SET HALİNE GETİRİLDİ

Değerli spiker ve sunucu Sırrı ER’in birbirini takip eden insanın kendi dilini güzel ve etkili bir şekilde kullanabilmeyi öğreten 4 kitabı zarif bir sunumla set haline getirildi.

“Konuşma dilinde ses değişiklikleri bir heceyi, sözcüğü ya da sözcük gruplarını diğerlerinden farklı olarak daha kuvvetli üstüne basa basa vurgulamak alıcıda yönlendirme izlenimi uyandırır.

          Türkçeye saygı duyan, meseleye sorumlulukla yaklaşan genç sunucu, yapımcı, aynı zamanda güzel konuşma eğitmeni Sırrı Er, “Temel Konuşma Teknikleri – Diksiyon” ile birlikte “Etkili ve Güzel Konuşma”, “ Sözün Büyüsü” ve “ Altın Sözler  adlı çalışmalarıyla yayıncılıkta kazandığı deneyimi ve bilgiyi bu konuda yetişmek isteyenlere aktarmak üzere güzel çalışmalara imza atmış” der Sırrı ER’in kitaplarıyla ilgili olarak, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof.Dr. Şükrü Haluk AKALIN.

Prof. Dr. Özcan KÖKNEL de, “Sırrı Er’in kitaplarını okuyanlar iletişim sürecinde bütüncü davranış içinde yer alan dilin, konuşmanın rolünü, yerini öğrenecekler” diyerek hocamızın kitaplarının önemine dikkat çekmektedir.

İşte bu set;

 İş ve sosyal hayatında başarılı olmak ve kendini geliştirmek isteyen herkese, doğru, güzel ve etkin konuşmanın temel kurallarını,

İyi birer konuşmacı olmanın vazgeçilmez kaidelerini,

Bir grup ya da topluluk önünde nasıl akıcı ve anlaşılır konuşulacağını,

Türkçenin söyleyiş kurallarını, vurgulamayı, tonlamayı, doğru nefes almayı, doğru ses çıkarmayı, vücudun ısıtılmasını, solunumu, fonetiği, ses perdesinin geliştirilmesinin yol ve yöntemini, ses eğitimini,

En yaygın ses ve konuşma kusurlarını,

Etkili bir ses tonunu, sesin etkili kullanımını,

      Türkçe´yi doğru, düzgün ve etkili kullanabilme becerilerini,

Bireyin kendisini etkili bir biçimde ifade edebilmesini ve sesini etkili bir biçimde kullanabilmesini,

Öğretmeyi hedeflemektedir.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963