scorecardresearch.com Dil, İletişim ve Duygusal Zeka-Konuşmak Yürek İster ve Tüm Sözlü İletişim ve Beden Dili Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dil, İletişim ve Duygusal Zeka-Konuşmak Yürek İster

Dil, İletişim ve Duygusal Zeka-Konuşmak Yürek İster

Yazar : Hidayet Tuncay

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : YALIN YAYINCILIK

Tür : Sözlü İletişim ve Beden Dili

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gerçek iletişim; yüz yüze, samimi, içten ve anlatılmak istenileni net bir şekilde ifade eden tarzda olmalıdır. “Beni anlamıyorsun!” “Sana kendimi anlatamadım!” “Neden beni hep yanlış anlıyorsun?!” gibi sözleri sıkça duyuyor ya da kullanmak zorunda mı kalıyorsunuz? O halde; ikna edici, anlamlı, zeki ve etkileyici konuşmanın ve iletişimin inceliklerini öğrenmelisiniz. Bu kitap ile başlayabilirsiniz. YAZAR HAKKINDA: Hidayet TUNCAY Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü 1979 yılında bitirdi. MEB’na bağlı okullarda 3 yıl İngilizce öğretmenliği görevinden sonra, 1981 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nca açılan subaylık sınavını kazandı ve Öğretmen Teğmen rütbesiyle Kara Harp Okulu’nda göreve başladı. 1984 yılında Kara Kuvvetleri Lisan Okulu’na atandı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilim-İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans çalışmasına başladı. 1985 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Savunma Dil Enstitüsü’ne gönderildi ve 1986 yılında yurda dönerek aynı yıl yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 1988 yılında Uygulamalı Dilbilim ve İngiliz Dili Eğitimi alanında açılan doktora çalışmalarına başladı. 1989 yılında tekrar ABD, Savunma Dil Enstitüsü’ne gönderildi ve doktora çalışmalarıyla ilgili araştırma yaptı ve katılmış olduğu İleri Düzeydeki İngilizce Öğretim Metodolojisi programından üstün başarı belgesi alarak mezun oldu. Nisan 1993 tarihinde doktor ünvanını aldı. 1995 ve 1996 yılları arasında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Yüksek Lisans programları İngilizce hazırlık çalışmalarının yürütülmesinde de görev aldı. Ocak 1999 yılında kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden binbaşı rütbesinde emekli oldu. Aynı yıl Yardımcı Doçent ünvanını alarak İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (1999-2007), İstanbul Arel Üniversitesi’nde (2007-2009) çalışmıştır ve halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yard. Doç. Dr. Hidayet Tuncay’ın çalışma alanı daha çok yabancı dil öğretim metodolojisi, dilbilim, yabancı dil eğitim programlarının tasarımı, yeterlik sınavları ve dil öğretiminde duygusal zekâ konularıdır. Yazarın ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş, çeşitli dergilerde ve bildiri kitaplarında yayımlanmış yirmiyi aşkın makalesi ve ayrıca İngiliz dili öğretimi alanında basılmış 12 kitabı bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963