scorecardresearch.com Her Gün Bir Ediple ve Tüm Söyleşi - Röportaj Kitapları Radikal Kitap'ta!
Her Gün Bir Ediple

Her Gün Bir Ediple

Yazar : Refik Ahmet Sevengil

Sayfa Sayısı : 123

Yayınevi : LEYLA İLE MECNUN YAYINLARI

Tür : Söyleşi - Röportaj

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bir başkadır bu röportajların tadı... Sohbet esnasında sarf edilen samimi ve sıcak cümleler birden kavrayıverir insanı... Hele içilen çay ve kahvelerin demlendirdiği konuşmalar meşhur bir şair veya yazar ile yapılıyorsa tadına doyum olmaz... Mustafa Armağan da, tadına domayacağınız bu röportajları bir araya getirerek sizler için görsel ve kültürel malzemesi zengin bir çalışma hazırladı. Refik Ahmet Sevengil tarafından bugün birer klasik haline gelmiş olan toplam on dokuz yazarla yapılan, Kurun gazetesinde yayımlanmış her biri birbirinden ilginç röportajları gün ışığıyla buluşturdu! Onlar adına sizleri bu tatlı sohbetlerin havasını solumaya davet ediyoruz. Hüseyin Rahmi Gürpınar, Reşat Nuri Güntekin, İbrahim Necmi Dilmen, Burhan Cahit, Vala Nurettin, Yaşar Nabi Nayır, Musahipzade Celal, Mithat Cemal Kuntay, Faruk Nafiz Çamlıbel, Osman Cemal Kaygısız, Nurettin Artam, Hakkı Süha Gezgin, Çamlıbel, Osman Cemal Kaygısız, Nurettin Artam, Hakkı Süha Gezgin, Sadri Ertem Etem, İlhami Bekir Tez, Cevdet Kudret Solok, Ömer Bedrettin Uşaklı, Ercüment Ekrem Talu, Etem İzzet Benice sohbet meclislerinde sizleri görmekten mutluluk duyacaklardır...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963