scorecardresearch.com Musa'nın Akp'si ve Tüm Siyasi Partiler Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Musa'nın Akp'si

Musa'nın Akp'si

Yazar : Ergün Poyraz

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : GÖKBÖRÜ YAYINCILIK

Tür : Siyasi Partiler Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yazdığı her kitap olay olan Ergün Poyraz bu kitabı ile de AKP'yi sallayacak.
Daha önce Refah Partisi ve Milli Gençlik Vakıfları'nı kapattıran, Milli Görüşçülerin ileri gelenleri hakkında idam talepli davalar açılmasında kanıt olan, Fazilet Partisi'nin kapatılmasında, Fetullah Gülen aleyhinde Ankara DGM'de açılan davada en önemli deliller yine yazarın yazdığı kitaplardı. Fetullah Gülen yazar hakkında faizi ile birlikte beş milyarlık tazminat davası açmış ve kaybetmişti. "Misyonerler Arasında Altı Ay" adlı kitabı ile misyonerlerin ülkemizdeki faaliyetlerini deşifre eden yazar, "Çoban Sülü" adlı kitabıyla da Demirel ailesinin ülkemizde sergiledikleri olumsuzlukları, yolsuzlukları gün yüzüne çıkarmıştı.
24 Ağustos 2001 tarihli Milliyet Gazetesi, Tayyip'in Ümraniye'deki konuşmasını yayınlıyor ve yazar için "İşte Tayyip'i yıkan adam" diyordu.
Yazarın kaleme aldığı "Hilafet Ordusu'ndan Arap Kürt Partisi'ne" adlı kitabı Yargıçların başucu kitabı olurken, "Patlak Ampul" isimli yapıtı da "Tayyip'in Ampulünü Patlatan Kitap" olarak tarihteki yerini almıştı. Yazar aleyhine Fetullah Gülen'den, Tayyip Erdoğan'a; Cüneyt Zapsu'dan, Şevket Kazan'a; Ahmet Tekdal'dan, M. Fatih Saraç'a kadar birçok kişi dava açmış ve hepsi de kaybetmişti.
Yazar; "AKPapa'nın Temel İçgüdüsü" adlı kitabı ile Dr. Necip Hablemitoğlu'nun şehit edilmesi üzerindeki sis perdelerini kaldırırken, saldırının arkasında yer alan Amerika, Almanya ve diğer istihbarat örgütlerinin rollerini de deşifre etti. Yazarı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve DGM eski Savcısı Cengiz Köksal da dava ettiler; fakat dava sonunda hepsi kaybedenlerin safında yer aldılar. Yazar yine aynı kitabında PKK terör örgütü ve onun başındaki kuduza; Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, İsrail gibi ülkelerin desteklerini belgeledi. Alman Vakıfları'nın ülkemiz aleyhine faaliyetlerine ışık tuttu. Başta TESEV olmak üzere sözde yerli vakıflarının Alman Vakıfları ile ilişkilerine açıklık getirdi.
Amerikalı, İngiliz, Hollandalı, Alman ve yerli misyonerler ve Cumhuriyet savcıları yazara onlarca dava açtı ve hepsi kaybetti. Televizyon tartışma programında kutsal kitapla ilgili yazarın eleştirilerine cevap veremeyen hıristiyan ve yahudi misyonerler, sözde kutsal kitabın "Neşideler Neşidesi" bölümünü değiştirdi.
Yazar, "Tarikat, Siyaset, Ticaret ve Cinayet (masonlarla el ele)" adlı kitabı ile Masonlarla Tarikatların, AKP ve Ülker gurubunun ilişkilerine dikkat çekti.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan, yazarı, ABD'de düzenlenen bir toplantıda CIA Ortadoğu Masası Şefi Richard Perle ve diğer İstihbarat örgütlerine şikayet ederken, yazarın bir süre önce yazdığı; "Musa'nın Çocukları" ve "Musa'nın Gülü" adlı kitapları en çok okunan yerli kitaplar arasında 1. ve 2.'liği alarak, satış rekorları kırdı. 22 Mayıs 2007 tarihinde Başbakan Tayyip Erdoğan, "Benim için Rum çocuğu diyorlar, yok Musa'nın çocuğu diyorlar; kardeşim Gül için olmadık iddialarda bulunuyorlar" sözleri ve TÜSİAD üyelerine şikâyette bulunmuştu. Erdoğan, mahkemelerden kitabın toplatılmasını istemiş ve bu isteği reddedilmişti.
Yazar, "Musa'nın Mücahidi" adlı kitabında, Bülent Arıç'ın tüm bilinmeyenlerini aydınlattı. Dedeleri, ailesi, siyasi geçmişi ve şimdiki durumu hakkında "Şok" belgelere yer verdi.
"Musa'nın AKP'si adlı kitapta, AKP'nin kuruluşunda Yahudi desteğinin yanında ABD ve İngiliz istihbaratının katkılarına, 1969 yılında başlayan ve Erbakan'ın bağımsız olarak Konya'da başladığı bu siyasi hareketin geldiği son merhaleye yer veriyor; Tayyip ailesinin ve AKP önde gelenlerinin karıştığı yolsuzluklar kitabın en önemli konularını oluşturuyor. AKP Bağcılar Belediyesi Başkanı'nın, kendilerini istemeyenleri "Fareler ve Sülüklere" benzetmesini hareketle okuyacak ve bizleri yönetmek için talip olanları gerçek kimlikleri ile tanıyacak, Milletimizi, farelere ve sülüklere benzeten bu insanlara hadlerini bildirmek için, kendinizde yepyeni bir kuvvet bulacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963