scorecardresearch.com Derin Sayfalarıyla Milliyetçi Hareket ve Tüm Siyasi Partiler Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Derin Sayfalarıyla Milliyetçi Hareket

Derin Sayfalarıyla Milliyetçi Hareket

Yazar : Rıza Müftüoğlu

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Siyasi Partiler Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


• MHP’nin ve Ülkücü faaliyetlerin kilit isimlerinden Rıza Müftüoğlu, Milliyetçi Hareket’in derin sayfalarını gün ışığına çıkarıyor.
• Alparslan Türkeş’in en yakın çalışma arkadaşlarından ve gizli kalmış gerçeklerin ilk elden tanığı Müftüoğlu’nun kaleminden bu sayfalara yansıyanlar, MHP tarihiyle birlikte gizli kalmış bir dönemin üzerindeki sis perdesini aralıyor.
• Yeşil kuşak projesi ve ülkücü mafyanın MHP’de açtığı gedikler PKK üzerine geliştirilen strateji ve taktik mücadeleleri
• Alparslan Türkeş’in tutukluluk dönemine dair bilinmeyenler.
• Ülkü Ocakları, Ülkücü Gençlik ve Şiddet İslam Birliği’nin kurulması için yapılan çalışmalar.
• İlk MHP yöneticileri ve daha sonra görev alanlar.
• Başbuğ’un politik, sosyal ve kişisel portresi
• MHP’nin 1991-95 yıllarında TBMM’de yürüttüğü politikalar.
• Alparslan Türkeş’in dış ülkelerle ilişkileri
• Tüm bunlar ve Milliyetçi Hareket’in bir dönemdeki mücadelesine dair daha pek çok detay, resimler ve belgeler eşliğinde, MHP tarihine ilişkin eşsiz bir başucu kaynağı olan bu kitapta yer alıyor.
• Politik tarihimize farklı bir perspektiften bakmak isteyenler için...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963