scorecardresearch.com Akp’yi Çözdüm İşte Kılavuzu ve Tüm Siyasi Partiler Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Akp’yi Çözdüm İşte Kılavuzu

Akp’yi Çözdüm İşte Kılavuzu

Yazar : Gürbüz Evren

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : KARINCA YAYINLARI

Tür : Siyasi Partiler Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


AKP, kendisini her zaman tek başına iktidara taşıyacak % 35’lik çekirdek bir seçmen kitlesi oluşturuyor. “Sadaka Siyaseti”ni başarıyla uygulayan AKP, bunun için devletin olanaklarını da sonuna kadar kullanıyor. Sadaka Siyaseti “Yardım bağımlısı” kitle yaratmaktadır. Toplumda nasıl alkol, sigara, uyuşturucu bağımlısı varsa artık yardım bağımlıları da vardır.
Yardım bağımlısının önceliği, Atatürk değildir, laiklik değildir, yolsuzluklar değildir, Cumhuriyetin değerleri değildir, ulus-devlet değildir, Kıbrıs değildir, terör örgütü PKK’nın saldırıları değildir, ulusal çıkarlar hiç değildir. Öncelik, ısınmaktır, karnını doyurmaktır, çocuklarının gereksiniminin karşılanmasıdır. Kısacası her türlü yardımdır.
Artık Türkiye’de siyaset eski kurallara ve dinamiklere göre işlemiyor. Eskiden A partisi iktidara gelir, başarısız olunca ya da ekonomi bozulunca yerine B partisi gelir, bu parti de başarısız olursa düzenlenecek seçimde bu kez C partisi gelirdi. Bu dönem kapandı. İktidar değişimini eski alışkanlıklara göre yapmayacak yardım bağımlısı seçmen kitlesi oluşturuldu.
“AKP Zihniyeti’nin Düşünce Sistematiği”ni okuyamayan partilerin başarılı olması mümkün gözükmüyor. Türk toplumu dönüştürülüyor, ulusal reflekslerinden arındırılıyor. Yaşantı biçimi ve beklentileri başta olmak üzere hemen her şeyi ile “Sadaka Siyaseti”nin ürünü olan “Sadaka Toplumu” ve buna bağlı olarak ta “Sadaka Seçmen Kitlesi” yaratılıyor. Biliyorum, 25 Haziran 1999’da Sayın Ecevit’e yazdığım raporlardaki öngörülerimde olduğu gibi yine çok kişiyi kızdıracağım, ama uyarıyorum: “Muhalefet partilerinin şimdiye kadar yaptıkları açılımların ve attıkları yeni adımların AKP karşısında başarı getirme şansı çok azdır. Çünkü “AKP Zihniyeti’nin Düşünce Sistematiği”ni henüz okuyamadılar.” Benden söylemesi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963