scorecardresearch.com Akp Ekspresi: Avrupa Biletiyle Tahran'a! ve Tüm Siyasi Partiler Üzerine Kitapları Radikal Kitap'ta!
Akp Ekspresi: Avrupa Biletiyle Tahran'a!

Akp Ekspresi: Avrupa Biletiyle Tahran'a!

Yazar : Bedri Baykam

Sayfa Sayısı : 698

Yayınevi : PRAMİD YAYINEVİ

Tür : Siyasi Partiler Üzerine

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İçinde bulunduğumuz trenin önünde, en üstte koca puntolarla “AB” yazıyor ve şu şehirlerin adı yazılı: Brüksel, Strasburg, Paris, Londra, Berlin… Yolcuların çoğu bizi “nihayet” kabul ettiği söylenen büyük Batı medeniyetleri ile “kucaklaşmak” üzere hazırlık yapıyor, medya “AB ile yeni yaşam tarzımız ve bizi bekleyen kokoreç ötesi yeni yaşam standartları”nı tanıtıyor. İyi de, bu tren gerçekten iddia edildiği gibi AB’ye mi gidiyor, yoksa son hızla İran ve Suudi Arabistan’a mı?

Elinizdeki kitap, aylarca süren uykusuz geceler içinden çıkan “AKP döneminin tomografisi”ni gözlerinin önüne seriyor. Kendini Batıya, “Hıristiyan-demokratlar” geleneğinde, İslam ve demokrasiyi uzlaştırmak üzere yola çıkmış, iyi niyetli bir orta yol oluşumu olarak gösteren partinin artık makyajının aktığı ve her geçen gün şeriat özlemlerinin ayyuka çıktığını herkes görmeye başlıyor.

Medyanın tüm saptırmaları ve sansürlerine rağmen bu gerçeklerle yüzleşen milyonlarca insan Cumhuriyet mitingleriyle ortalığı sarsarken, kimi yurtiçi, kimi yurtdışında bulunan işbirlikçi gafiller hala “laiklikten uzaklaştığı iddiaları abartılıdır” diyebiliyor!

22 Temmuz seçimi öncesinde elinize geçen bu kitap, bu mücadeleyi kesintisiz 20 yıldır veren Bedri Baykam’ın titiz çalışmasıyla, AKP’nin gerçek “radikal İslamcı” niyetlerini ve her geçen gün sinsice değiştirilen yaşam tarzımızı gözler önüne seriyor.

Bu kitabı okuyup, iyice karıştırdıktan sonra, hala “oy vermesem de olur” diyebilirseniz, o zaman şeriatçılığa desteğinizi da ha da somutlaştırıp, AKP’ye oy verebilirsiniz. Çünkü bu kitaptan sonra hala durumu “normal” görenlerin, herhangi bir “bilgi akışı noksanlığı” bahaneleri de kalmıyor!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963