scorecardresearch.com Fotoroman Dergisi Sayı: 1 Sen Benim Kaderimsin ve Tüm Sinema Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fotoroman Dergisi Sayı: 1 Sen Benim Kaderimsin

Fotoroman Dergisi Sayı: 1 Sen Benim Kaderimsin

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 126

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Sinema

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Yılar Sonra Tekrar Fotoroman Gül / Damla Cercisoğlu Bora / Emrah Esen Asiye / Sinem İslamoğlu Esra / Esra Düzyol Çetin / Çetin Güven Hamza / Yalçın Cirav Mümtaz / Erhan Özçelik Suna / Gül Saylavi Ragıp / Macit Kurban Ayşe / Ayşe Sargın Dedektif / Gökhan Eğilmezbaş Ali Yardımcı / Zafer Kırşan Ali Yardımcı / Elçin Fakir Baba / Süha Göksu MSM Oyuncuları Ozan Önel Hatice Topal Kerem Baydar Ayşen Yörük Ayşegül Arıkan Bozkurt -Tanrım çıldırmış olmalıyım benim burada ne işim var! -Tam o sırada... Havada bir bıçak parlıyor... -Garip ama kız bu anı bekliyor gibi. -Acele etme bitiriyorum! -Hadi bitir şu işi! Bıçağı tutan el kıza yaklaşınca biri belirir arkada... Tuhatır ki, kız bıçaktan korkmamıştır... İtirazı, yeni gelen adamdır. -Aa! Sen de kimsin? -Bırak o bıçağı! -Canına susamış olmalısın. -Dur abi n´apıyorsun. -Siz.. siz yanlış anladınız... -Neyi yanlış anladım? -Ölüyordunuz. -Daha sonra çalılar aralanır üç beş kişi daha çıkar. Kız adamın şaşkın suratına bakınca kahkalarını tutamaz... Gelin çocuklar gerçek tiyatro burada. (Kitap İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963