scorecardresearch.com Çizgilerin Gücü Adına ve Tüm Sinema Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çizgilerin Gücü Adına

Çizgilerin Gücü Adına

Yazar : Kayra Keri Küpçü

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : GEREKLİ ŞEYLER

Tür : Sinema

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Çizgilerin Gücü Adına
Bir çizgi film kitabı…

Arkadaşlarınızla konuşurken aklınıza gelip bir türlü dilinizin ucundan çıkmayan çizgi filmlerin kitabı.


2000 yılından önce ülkemiz televizyonlarında yayınlanmış tüm çizgi filmleri bu kitapta bulacaksınız. Bu kitap, Türk televizyonculuk tarihi açısından da önemli bir kitap olması dışında; çocuklarınıza bırakabileceğiniz rengarenk, anılarla dolu bir miras olacak. Kafanıza takılan bir çizgi film olduğunda her an elinizin altında bulunması gereken, hatırladığınız ve hatırlayamadığınız çizgi filmlerin olduğu bir kaynak kitap. Hâlâ çizgi film izliyorsanız ve eski çizgi filmleri anıyorsanız bu kitap sizin başucunuzdan eksik olmayacak!


“Geride kalmış mutlu anları hatırlamaya hazırlanın. Çizgilerin Gücü Adına, televizyonculuk tarihi açısından da önemli bir kitap bence. Şimdi Shrek, Buz Devri, Madagascar, vb. ortalığı kasıp kavuruyor. Onlar yokken bunlar vardı işte.”

- Sevin Okyay

2000’li yılların en zararlı alışkanlığı 80’ler ve 90’lar üzerine geyik çevirmek. Artık göbeklenmeye başlamış, yarısı kelleşmiş adamlar, çoluk çocuk sahibi kadınlar ‘ay ne günlerdi’ deyip tarihlerini yanlış hatırladıkları müzikleri, çizgi filmleri birbiri ardına sayıp “aaa o da vardı değil mi yaa, ne izlerdik” diye muhabbeti hepten çekilmez hale getiriyorlar. Böyle sürekli önümüze getirilen sıkıcı sohbetlerden bunalan biri olarak, Kayra Keri Küpçü’nün ‘Çizgilerin Gücü Adına’ adlı muhteşem kitabını, her şeyi yanlış hatırlayan akranlarımın kafasına atacağım. Bu sayede, çocukluğumuzun olağanüstü kahramanlarını doğru öğrenecekler. Soran olursa He-Man’in dostu kimdi, düşmanı kimdi hepsini doğru cevaplayacağınız, Darkwing Duck’tan Kedi Felix’e, Varyemez Amca’dan Hızlı Yarışçı’ya, Emilie’den Demir Adam’a, Clementine’den Marco’ya ve daha nicesine 32 kısım tekmili birden bütün çizgi filmlerbu kitapta. Kayra Küpçü, A’dan Z’ye yüzlerce çizgi filme dair bilmemiz gereken her şeyi bir araya getiriyor kitabında. Neydi o 80’ler, 90’lar anketi yapmanın çok daha ötesinde bir çalışma ‘Çizgilerin Gücü Adına’. Her çizgi filmin kendi görsel malzemesi kullanıldığı gibi, bölüm aralarında günümüz çizerlerinin kaleminden efsanevi karakterlerin yeni uyarlamaları da kitabın ayrı bir zenginliği. Okurken suratınıza yerleşecek tuhaf tebessümü görür gibiyim… Eksiksiz ve eğlenceli bir başucu kitabı.

Çağlayan Çevik

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963