scorecardresearch.com Balans Ve Manevra ve Tüm Sinema Kitapları Radikal Kitap'ta!
Balans Ve Manevra

Balans Ve Manevra

Yazar : BELİRTİLMEMİŞTİR

Sayfa Sayısı : 100

Yayınevi : PLATO FİLM YAYINLARI

Tür : Sinema

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İki yıl önce eşini kaybetmiş ve hayattan elini eteğini çekmiş olan Nihat''ın Bodrum''a gelme nedeni kardeşi Ümit''le buluşmaktır.Otobüste tanıştığı Ruhi ile birlikte Ümit''i aramaya başlarlar.Nihat teknecilere kardeşini sormaktan vazgeçtiği anda ,Kamyoncu Ali onlara Ümit''in nerede olduğunu bilmediğini ama Ümit''in oğlu Timur''un burada,Zagor''un pansiyonunda kaldığını söyler. Kamyoncu Ali,etrafındaki insanların yalanlarını ciddiye alan ve sürekli hayal dünyasında yaşayan bir yarı delidir.Nihat ve Ruhi Zagor''un pansiyonuna yerleşirler.
 • Ümit Kaptan''ın küçük bir çocukken terkettiği oğlu ve sevgilisi Zeynep ,sorunlu bir ilişki yaşamaktadır.Timur kişilik problemlerini babasının onu terk etmesine bağlar ve bu problemlerinin acısını,kendisini çok seven Zeynep''ten çıkarır.Sürekli başka ve bilinmez bir hayat yaşayan Timur''un yalnız bıraktığı Zeynep,Ruhi ile arkadaşça bir ilişkiye girer.Ruhi''nin daha sonraları platonik bir aşk yaşayacağı Zeynep,ona Timur''la ilgili problemlerini anlatır. Kaptan Ümit ise sahneye çıktığında insanların,onun yaşama zevki karşısında etkilenecekleri biridir. Kaptan Ümit,sorumsuz,bağlantısız ve hafif bir kişiliktir.Hayatın en çok haz alınacak şekilde yaşanmasıyla ilgili bir felsefesi vardır:"Balans ve Manevra" Bu prensipler bütünü içinde yaşandığı taktirde mutluluğun maksimum olacağını savlayan Ümit''in küçük detayları sayesinde herkesin hayatı algılayışı pozitif yönde değişmeye başlar. İnsanlar tarafından önce Zeynep''in onu sevdiğine,sonra da boynuzladığına inandırılan Kamyoncu Ali,kendi trajedisini hazırlar. Bu arada Kaptan Ümit''in de bir sırrı vardır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963