scorecardresearch.com Animasyon Filmler ve Tüm Sinema Kitapları Radikal Kitap'ta!
Animasyon Filmler

Animasyon Filmler

Yazar : Mark Whitehead

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : KALKEDON YAYINLARI

Tür : Sinema

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Şimdi animasyon sanatını ele alın. Çok basit bir hareket olduğunu düşünebilirsiniz fakat bir kadının kolunu oradan oraya hareket ettirebilmek için sekiz milyon farklı çizim gerektiğini biliyor musunuz Bildiğim bir olayda sanatçının biri böyle bir hareketi bitirmek için geceli gündüzlü çalışarak tam altı yılını verdi. Bitirdiğinde de yapımcının o bölümün filmin bitmiş halinde kullanılmayacağına karar vermesi üzerine sanatçı, çekip gitti ve kendini vurdu.

Bu bir abartı ama animasyon filmlerinin yapımında harcanan emek beni derinden etkiliyor. En kötü örneklerinde bile bu iş gerçekten belirli bir fedakarlık istiyor; belirli bir adanma duygusu ve insanları eğlendirmek için ciddi bir göz yorgunluğunu göze almak gerekiyor. 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Sine - Masal Kentler'

  Yazar : Mehmet Öztürk

  Tür : Sinema


  Sinema ve şehircilik sanatı, izleyicisini "Bütün insanların rüyalarından oluşmuş bir dünyanın hayali ne olur?" ütopik sorusunu düşlemeye ve gerçekleştirmeye yöneltebilir.
  Devamı...
 • 'İlk Filmim'

  Yazar : Stephen Lowenstein

  Tür : Sinema


  Neil Jordan, Gary Oldman, Steve Buscemi, Coen Biraderler, Ang Lee, Kevin Smith, Oliver Stone, Ken Loach, Mike Leigh, Pedro Almodóvar gibi isimlerin olduğu yirmi yönetmen ilk uzun metraj filminin serüvenini en ince ayrıntısına kadar anlatıyor.
  Devamı...
 • 'Peter Greenaway'

  Yazar : Vernon Gras-Marguerite Gras

  Tür : Sinema


  Peter Greenaway - Vernon Gras-Marguerite Gras Hep yenilikçi yanları ve hararetli tartışmalara yol açan filmleriyle...
  Devamı...
 • 'Sinema Felsefesine Giriş'

  Yazar : Elif Nuyan

  Tür : Sinema


  Sinema Felsefesine Giriş - Elif Nuyan ...
  Devamı...
 • 'The Godfather - Baba'

  Yazar : Jon Lewis

  Tür : Sinema


  The Godfather - Baba - Jon Lewis Francis Ford Coppola’nın yönettiği Baba (1972) filmi, Hollywood’daki film anlayışını...
  Devamı...
 • 'Eyes Wıde Shut - Gözleri Tamamen Kapalı '

  Yazar : Michel Chion

  Tür : Sinema


  Eyes Wıde Shut - Gözleri Tamamen Kapalı - Michel Chion Stanley Kubrick, 7 Mart 1999 tarihinde öldüğünde, yıllardır...
  Devamı...
 • 'Büyük Yönetmenlerin - Gizli Hayatları'

  Yazar : ROBERT SCHHAKENBERG

  Tür : Sinema


  Büyük Yönetmenlerin - Gizli Hayatları - ROBERT SCHHAKENBERG "Yumurtalardan korkuyorum…O hiçbir deliği olmayan, yuvarlak...
  Devamı...
 • 'Büyük Yönetmenlerin Gizli Hayatları'

  Yazar : Robert Schnakenberg

  Tür : Sinema


  Luis Buñuel'den Quentin Tarantino'ya, sinemanın yönünü değiştirmiş dâhilerin sıradışı hayatları, garip set ritüelleri, ilginç kişilik özellikleri, tuhaf alışkanlıkları ve patolojik zaafları tüm çarpıcılığıyla bu kitapta.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963