scorecardresearch.com Extreme SBS 7.Sınıf ve Tüm Sbs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Extreme SBS 7.Sınıf

Extreme SBS 7.Sınıf

Yazar : Bena Gül Peker

Sayfa Sayısı : 310

Yayınevi : KEY PUBLISHING

Tür : Sbs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Extreme SBS” yapılandırmacı yaklaşıma göre hazırlanan piyasadaki tek kitaptır. Yapılandırmacı yaklaşımla yola çıkmasının yanında, “Extreme SBS” kitap serisi öğrencinin dünyaya bakışını ve eleştirel düşünmeyi de geliştirmesini amaçlıyor.
“Extreme SBS” yapılandırmacı yaklaşıma göre hazırlanan piyasadaki tek kitaptır. Yapılandırmacı yaklaşımla yola çıkmasının yanında, “Extreme SBS” kitap serisi öğrencinin dünyaya bakışını ve eleştirel düşünmeyi de geliştirmesini amaçlıyor.

Örneğin 6. sınıfın Hijyen konusu—hele bugün için domuz gribinden dolayı çok güncel—ayak, diş, saç, vs temizliği gibi çok önemli konuları vurguluyor.

Ayrıca “Extreme SBS” sarmal yaklaşımla hazırlanmıştır. Öğrencinin bir ünitede gördüğü yapılar ve sözcükler sonraki ünitelerin hem okuma metinlerinde hem de test sorularında geçer. Böylece öğrenciye hatırlatılır.

Örnek vermek gerekirse 6. sınıfın 1. ünitesinde şu ifade geçer:

Benzer bir ifade 7. sınıfın 1. ünitesinde aşağıdaki gibi verilmiştir:

“My mother is very pretty. She’s medium-height with long brown hair and brown eyes. I’m like my mother.”

“Extreme SBS” kitap serisinin belki de diğer kitaplardan en büyük farkı, öğrenmeyi-öğretmeyi hedefl emesidir. Bunun için okuma becerilerini nasıl yapması gerektiği hem adım adım verilmiştir hem de strateji açıklamaları vardır. Böylece öğrenci öğretmene olan bağımlılığın en aza indirmeyi öğrenebilir.

Derslerinizde ve SBS’de Extreme destek!

MEB Müfredatına birebir uyumludur.
Derslerde öğrenilen konuları pekiştirir.
Eğlenerek iletişimsel öğrenmeyi sağlar.
400 adet resimli soru bulunmaktadır.
Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) hazırlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963