scorecardresearch.com Bıl Iq İlköğretim First Step – Sbs Hazırlık 8. Sınıf Fen Ve Teknoloji Vcd Seti - 15 Vcd ve Tüm Sbs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bıl Iq İlköğretim First Step  – Sbs Hazırlık 8. Sınıf Fen Ve Teknoloji Vcd Seti - 15 Vcd

Bıl Iq İlköğretim First Step – Sbs Hazırlık 8. Sınıf Fen Ve Teknoloji Vcd Seti - 15 Vcd

Yazar : null

Yayınevi : .

Tür : Sbs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bil IQ SBS VE FEN TEKNOLOJİ SETİNİ evde bilgisayar ya da televizyon karşısında tekrar tekrar seyrederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca büyük maliyetlere katlanmadan da dershaneli olabilirsiniz.


VCD 01: Hücre Bölünmesi ve Kalıtım
VCD 02: Kalıtım v Genetik
VCD 03: DNA ve Genetik Kod 1
VCD 04: DNA ve Genetik Kod 2
VCD 05: Kuvvet ve Hareket 1
VCD 06: Kuvvet ve Hareket 2
VCD 07: Kuvvet ve Hareket 3
VCD 08: Maddenin Yapısı ve Özellikleri 1
VCD 09: Maddenin Yapısı ve Özellikleri 2
VCD 10: Maddenin Yapısı ve Özellikleri 3
VCD 11: Maddenin Yapısı ve Özellikleri 4
VCD 12: Maddenin Halleri ve Isı
VCD 13: Canlılar ve Enerji ilişkileri 1
VCD 14: Canlılar ve Enerji İlişkileri 2
VCD 15: Yaşamımızdaki Elektrik

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963