scorecardresearch.com Safder Tarim Koleksiyonu Leopold Levy'den Orhan Peker'e Kaybolmuş Bir Sanatçı Aktedron Fikret ve Tüm Sanatçı & Yazar Biyografileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Safder Tarim Koleksiyonu Leopold Levy'den Orhan Peker'e Kaybolmuş Bir Sanatçı Aktedron Fikret

Safder Tarim Koleksiyonu Leopold Levy'den Orhan Peker'e Kaybolmuş Bir Sanatçı Aktedron Fikret

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 175

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Sanatçı & Yazar Biyografileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Doktor Safder Tarim''i yitireli 21 yıl oluyor. "Yıllar ne çabuk geçmiş" diye bir söz vardır, bu söz Dr. Safder için çok doğru. Ölümünden sonra bir kişiyi her fırsatta, her olayda andığımız zaman o insanı belleğimizde yaşatıyor ve zamanın geçtiğini anlamıyoruz. Dr. Safder için de öyle oldu. Ortak dostlarımızla konuştuğumuz zaman sık sık o günlere dönüyor, onun fıkralarını birbirimize anlatıyoruz. Sanki çıkıp geliverecekmiş gibi oluyor. Hele hele bugün yaşadığımız bazı olaylar onun fikirlerini o kadar güncel tutuyor ki. Onun 20-30 yıl önce bazı olaylar karşısındaki gözlem ve yorumları bugünün benzer olayları karşısında da geçerli. Ne yazık ki aynı olaylar yeniden yaşanıyor. (Kitabın içinden) It''s been 21 years since we lost Doctor Safder. There is an expression, "Time flies", which is very apt here. When we remember a person at every opportunity, on every occasion, after is death, we keep that person alive in our memory and don''t realize how much time has passed. That''s how it was with Doctor Safder. When we chat with mutual friends, we ofter return to those days and recount his jokes. It''s as if he has turned up from somewhere or other. Some of the events happening today in particular keep ideas so topical. His observations and interpretations of certain incidents of 20 - 30 years ago still apply to similar incidents today. Unfortunately the same things are happening all over again. (Inside of the book)

22.5x29.0

Ciltsiz

Kuşe

Çevirmen : Virginia Taylor Saçlıoğlu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963