scorecardresearch.com Iğne Iplik 19 ve Tüm Sanat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Iğne Iplik 19

Iğne Iplik 19

Sayfa Sayısı : 100

Yayınevi : TUVA YAYINCILIK

Tür : Sanat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türlü türlü çalışmalar yapan siz İğne İplik okurlarına bu sayımızda da
birbirinden güzel ve farklı nakışlar hazırlamış bulunuyoruz. Hem talep ettiğiniz hem de daha önce hiç karşılaşmadığınız tür nakış projeleri sunma gayreti ile yayınladığımız bu sayımızı beğeneceğinizi ummaktayız.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da amacımız gerek tasarımı, gerekse işleme kalitesi ve kompozisyonu ile sizlere iğne-iplik hobileri ve nakış sanatı alanında farklı fikir ve tarzlar sunabilmektir. Bundan dolayı da dünyada ve ülkemizde yapılan her nakış türünü, tarzını ve geleneğini sizlere tanıtıp öğretme çabası içerisindeyiz.

Bu sayıda İtalyan tarzı nakışlara ağırlık vermenin yanı sıra kurdele nakışı, crewel, beyaz nakış, Çınarcık işi, hardanger, Schwalm nakışı, suzeni, stumpwork, Çin iğnesi ve basit nakış teknikleri kullanılarak işlenmiş bir kırkyama projesi dergimizde yer almaktadır.

İlerleyen sayfalarda sizleri bekleyen projelerden bazıları ise şöyle:
Birbirinden farklı minik çiçeklerin işlendiği kurdele nakışından pano, piyasaya yeni çıkan “DMC fındık yumak” ile çalışılmış İtalyan stili ajurlu minik örtü, yine İtalyan stilinde işlenmiş sonbahar çiçeklerinin resmedildiği Çin iğnesinden yastık, pastel tonlarda koton perle ipliklerle işlenmiş Schwalm nakışından masa örtüsü, DMC Colbert nakış ve goblen yünü ile Crewel ve geometri nakışı tekniklerinin kullanıldığı, çeyizlerinizin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan seccade ve seccade kılıfı, Barok stili bir desenin kullanıldığı suzeni şık bir yastık, yine İtalyan stili ajurlu nakışların bolca yer aldığı çiçek desenli bir şömentable, krem rengi kumaş üzerine pastel tonların kullanıldığı kenarları şekilli kesilmiş bir masa örtüsü, stumpwork tekniği ile işlenmiş kelebekli bir pano ile menekşeli yastık, altın nakışının en güzel örneklerinden biri olan buğday başaklarının resmedildiği göz alıcı bir pano, nakışlı parçaların yer aldığı patchwork bir duvar askısı, ile Antep işi tekniklerinin incelikle kullanıldığı, bol ajurlu Çınarcık işinden örtü.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963