scorecardresearch.com Gephyra - Doğu Akdeniz Bölgesi Eskiçağ Tarihi Ve Kültürlerini Araştırma Dergisi ve Tüm Sanat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gephyra - Doğu Akdeniz Bölgesi Eskiçağ Tarihi Ve Kültürlerini Araştırma Dergisi

Gephyra - Doğu Akdeniz Bölgesi Eskiçağ Tarihi Ve Kültürlerini Araştırma Dergisi

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 187

Yayınevi : ARKEOLOJİ VE SANAT YAYINLARI

Tür : Sanat Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler: Makaleler / Articles: Der Soziale Aufstieg eines Tierkampfers (archikynegos)aus Bithynien -Mustafa Adak- Some İnscriptions in the Isparta Museum -Pınar Özlem Aytaçlar- Neue Grabinschriften im Museum von Bursa -N.Eda Akyürek Şabin, Fatih Onur- A new İnscription fron Pisidia -Mehmet Alkan- The Lycian Port Of Patara and it Environs During 13 th. and 14 th. Centuries -T.M.P Duggan- Güneydoğu Isauria Bölgesinde Bulunan Karabaklı Tetrapylonları -Ümit Çakmak- Ein Neues Epigramm aus Bozüyük (Lamunia ) -Mehmet Oktan- Stadiasmus Paterensis İçin Parerga 2 : Sidyma I.Yeni Yazıtlarla Birlikte Yerleşim -Burak Takmer- Parerga zum Stadiasmus Patarensis 3 :Die Inschrift von Köybaşı in Zentrallykien -Sencer Şahin- Parerga zum Stadiasmus Paterensis 4: Mikron Oros Akarassos in Milyas -Sencer Şahin- Korrektur zu den Bau-und Widmungsinschriften des Ekklesiasterions und Bouleuterions von Perge -Sencer Şahin- Kitap Eleştirileri: Jesper Majbom Madsen ,Eager to be Roman -Konrad Stauner- John De Grainger , The Cities of Pamphylia -Mustafa Adak-

21.0x29.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963