scorecardresearch.com Dmc Kanaviçe Dergisi Sayı:25 ve Tüm Sanat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dmc Kanaviçe Dergisi Sayı:25

Dmc Kanaviçe Dergisi Sayı:25

Yazar : .

Sayfa Sayısı : 84

Yayınevi : TUVA YAYINCILIK

Tür : Sanat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.Havaların iyice soğuması ile evde ya da misafirlikte yapılabilecek en güzel aktivitelerinden biri de kanaviçedir. Renk renk, desen desen işleme yaparken zamanın nasıl geçtiğini unutursunuz.
Bu sayı da birbirinden güzel, hemen işlemek isteyebileceğiniz modellerle dopdolu. Panolar, yastıklar, masa örtüleri, yatak takımı, perde gibi dekorasyon objelerine işlenen birçok modeli bu dergi içinde bulacaksınız.

Birçok yetenekli tasarımcının yer aldığı dergimizin her sayısında birbirinden güzel kanaviçe tasarımları sizleri bekliyor. Bu sayımızda aramıza yeni katılan ressam ve tasarımcı Valerie Greeley ile tanışacaksınız. İki farklı çalışması ile Kanaviçe dergisine katılan tasarımcının yeni çalışmalarını önümüzdeki sayılarda sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu arada Tuva Yayıncılık’tan kanaviçe alanında çıkan iki yeni kitaptan da bahsetmek isteriz: Kanaviçe
dergisi tasarımcılarından Maria Diaz’ın hazırladığı Kanaviçe Motif Serisi 1: Bahçe ve Çiçekler, ikinci kitap ise Susan Bates’in Çiçeklerin Zarafeti-18 Birbirinden Güzel Kanaviçe ve Goblen Modeli adlı kanaviçe model kitabı. Her ikisindeki modelleri de beğeniyle işleyeceğinize inanıyoruz.

Bu sayıda yer alan bazı projelere kısaca göz atalım:
Susan Bates’ten rengarenk kelebekli bir pano, Carol Thornton’dan sevimli bir kulübenin yer aldığı hoş bir kış manzarası ile otantik kilim desenli yastıklar, Valerie Greeley’den bahar dalına konmuş narbülbüllü yastık ile birbirinden güzel çiçeklerin yer aldığı bahçe panosu, Maria Diaz’dan crewel desenli yatak takımı, perde, yastık ve tepsi, Lesley Teare’den çini vazo içinde pembe gelincikler ile kırmızı gelincikli masa örtüsü, Irmtraud Fritsche’den pembe zambaklı masa örtüsü.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963