scorecardresearch.com Dmc Kanaviçe Dergisi Sayı:22 ve Tüm Sanat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dmc Kanaviçe Dergisi Sayı:22

Dmc Kanaviçe Dergisi Sayı:22

Yazar : Kolektif

Yayınevi : TUVA YAYINCILIK

Tür : Sanat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yepyeni bir Kanaviçe’ye hoş geldiniz! 2011 yılına girerken içeriği ve tarzı ile yenilenmiş bir Kanaviçe dergisi ile karşınızda olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

2005 yılında yayın hayatına başlayan Kanaviçe dergisi 6 sene boyunca her üç ayda bir Kanaviçe meraklılarının karşısında oldu. Şuan da 22. sayısına ulaşan dergide bugüne kadar toplam 500 civarında projeyi sizlerle paylaştık. Bu sayıya kadar olan içeriğimizin bir kısmını DMC, Zweigart, Rico gibi önemli firmaların ürettiği modellerin yanı sıra, yurtdışında yayınlanan farklı dergilerden telifini satın aldığınız projelerden sağladık. İçeriğin daha az kısmı ise Türkiye’de hazırlanan yerli modellerden oluşmaktaydı.

Ancak geldiğimiz noktada Tuva Yayıncılık olarak yaptığımız diğer yayınların Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da beğenilip talep görmesinin yanında sizlere daha özgün modeller sunmak amacıyla kanaviçe gibi tasarımları uzmanlık ve özel çaba gerektiren bir alanda tamamı özgün, Kanaviçe dergisine ait projeler üretmeye karar verdik. Böylece kendi tasarım ekibimizle çalışmaya başladığımız, tüm tema ve içeriği kendimizin hazırladığı bir süreç başlamış oldu.

Kanaviçe Türkiye’de köklü bir nakış türü olmasına rağmen, 6-7 yıl öncesine kadar fazla
geleneksellikten dışarı çıkamamış, sadece çeyizler için yapılan ve belirli folklorik motiflerin kullanıldığı bir nakıştı. Bugüne kadar, yeni tarzlar üretecek, tasarlayacak ve bu alanı iş edinmiş profesyonel tasarımcılar maalesef ülkemizde bulunmadığından, ekibimizi yabancı kanaviçe tasarımcılarından kurmaya karar verdik. Ekip üyeleri, talep edilen temalar üzerine istenilen projeleri en nihai haline getirerek dergimize katkıda bulundular. Her biri, Avrupa’da bu işlere
profesyonel olarak yıllarını vermiş, köklü firmalarda çalışmış, bu firmalar için etamin kitleri üretmiş, bir kısmı kendi kitaplarını yayınlamış tasarımcılardır. Ancak gelişen ülkemizde, yeni fikirlerle dolu, amatör çalışmalarını profesyonellik boyutuna taşıyabilecek, tasarımlarına sanatsal bakış açısı
katabilen, yetkin renk bilgisine sahip yerli tasarımcılar varsa onlara da her zaman açık olduğumuzu belirtmek isteriz.

22. sayımız için projeler üreten tasarımcılar hakkındaki ayrıntılı bilgiyi projelerinin yer aldığı
sayfalardan edinebilirsiniz.

Masa örtüleri, tablolar, yatak takımları, abajur, bordürler, kitap ayraçlarının yer aldığı yepyeni
tarzlardan oluşan dergimizi beğeneceğinizi ummaktayız. Sayfaları çevirdikçe yenilikleri fark
edecek, zengin bir görsellik içindeki projelerimizi kendiniz keşfedeceksiniz.

Görüş, arzu ve beğenilerinizi aşağıdaki e-posta yolu ile bizlere gönderebilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963