scorecardresearch.com 1453 İstanbul Kültür Ve Sanat Dergisi Sayı: 12 / 2011 ve Tüm Sanat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
1453 İstanbul Kültür Ve Sanat Dergisi Sayı: 12 / 2011

1453 İstanbul Kültür Ve Sanat Dergisi Sayı: 12 / 2011

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 159

Yayınevi : KÜLTÜR A.Ş.

Tür : Sanat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler: - Evliya Çelebi ile Ezberleri Bozmak -Alper Çeker- - Evliya Çelebi, Rasyonalite ve "Masal Uydurma İşlevi" Üzerine Notlar -Hilmi Yavuz- - Evliya Çelebi''nin Ayasofyası -A. Haluk Dursun- - Evliya Çelebi''nin Rüyası -Beşir Ayvazoğlu- - Evliya Çelebi''nin Belgesel İzleri -Nuran Tezcan- - İstanbul''un Eğlence Hayatına Kaynak Niteliğiyle Evliya Çelebi -Şeyma Güngör- - Evliya Çelebi''nin Seyahatnamesine Göre 17. Yüzyılda İstanbul''daki İnanca Dayalı Şifa Yerleri -Mehmet Aydın- - Evliya Çelebi''nin İstanbul Hikayesi -Yeliz Özay- - Evliya Çelebi''nin İstanbul Seçkisi -İskender Pala- - Evliya Çelebi''nin İzinde Bir Ömür: Yücel Dağlı (1963 - 2009) -Nedret İşli- - Sfrancis''nin Gerçek Eserine Göre 15. Yüzyılın İlk Yarısında İstanbul -Levent Kayapınar- - Hasan Rıza''dan Zonaro''ya Fetih Tasvirleri -Ömer Faruk Şerifoğlu- - Son Saray Sanatçısı: Sevan Bıçakçı -Hüseyin Sorgun- - Mehmet Akif''in Şiirlerinde Anlattığı Sokaklardan Birkaçı -Sennur Sezer- - Mavi Kaplumbağa: Bedri Rahmi Eyüboğlu -Betül Eren- - Mısır Vilayet''inden Dersaadet''e Bir Zürafa Hikayesi -Yusuf Çağlar- - Nevzat Dindar İle İstanbul''un Faytonlu Yılları -Hasan Işık- - Erguvan -Uğur Aktaş- - Sinemada Bir Ömür: Necip Sarıcı -İhsan Kabil- - Türk Projesi, Türk Tarihini, Kültür ve Medeniyetini Araştırma Projesi -Hasan Celal Güzel- - Bilginin Ulu Çınarı: Beyazıt Devlet Kütüphanesi -Selçuk Aydın- - Netayicü''l-ezhar Yahut Lale-Name -İrfan Dağdelen-

25.0x32.0

Ciltsiz

Kuşe

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963