scorecardresearch.com 1453 İstanbul Kültür Ve Sanat Dergisi Sayı: 11 / 2011 ve Tüm Sanat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
1453 İstanbul Kültür Ve Sanat Dergisi Sayı: 11 / 2011

1453 İstanbul Kültür Ve Sanat Dergisi Sayı: 11 / 2011

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 126

Yayınevi : KÜLTÜR A.Ş.

Tür : Sanat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler: Şehir, İstanbul ve Mimari -Sadettin Ökten- Süleymaniye''nin Şahsında Bir Medeniyet İnşası -Hilmi Şenalp- Tarihi Yapı Temellerinde Uygulanan Deprem Sönümleme Sistemleri -Ali Bayraktar- Doğan Kuban: Mağduriyetin Tarihçisi -Uğur Tanyeli- Filozof Mimar Turgut Cansever -Yaylagül Ceran- Son Dönem İstanbul ve Unesco Süreci -Şimşek Deniz- Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 Yaşında -Ömer Faruk Şerifoğlu- İstanbul Tarihinde ÂB-I Hayat: Atatürk Kitaplığı -İrfan Dağdelen- Lütfi Ömer Akad ve İstanbul -Ali Can Sekmeç- Şener Şen İle Söyleşi -Hasan Işık- Şanghay Belediye Başkanı İle Söyleşi İstanbul''un Batılı Konukları -Hakan Yılmaz- Türk Dünyası Kültür Atlası -Metin Eriş- Bir Şair Olarak Mimar Sinan -İskender Pala-

23.0x21.0

Ciltsiz

Kuşe

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963