scorecardresearch.com Yeryüzü ile Konuşma Sanatı ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeryüzü ile Konuşma Sanatı

Yeryüzü ile Konuşma Sanatı

Yazar : Stephen Harrod Buhner

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : OKUYAN US YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Okuyan Us Flora dizisi ile yeryüzü bilgeliğine bir kapı aralıyor.
Doğaya Dönüş “Doğal yöntemlerle tedavi” Doğal beslenme
Bu kavramlar hayatımızın tam orta yerinde. Fakat ne ironiktir ki televizyonlarımızın başında oturmuş doğaya dönmenin gerekliliğini dinliyoruz. Bir bitkiyle gerçek bir ilişki kurmadan bitkilerden fayda sağlamaya çalışıyoruz.
Doğayla gerçek bir ilişki kurmak nasıl mümkün olur Bilge kızılderililer amansız hastalıkları nasıl oluyor da bitkilerle iyileştirebiliyorlardı Bizim bilmediğimiz ne biliyorlardı Bir ağaca ot diyerek yanından geçtiğimiz kıymetli bir bitkiye hangi gözle bakıyorlardı Modern insanın unuttuğu bu algı biçimi tekrar kazanılabilir mi
Bu kitabı okuyanlar şehrin içinde şehre rağmen yeşeren bitkilere başka bir gözle bakacaklar. Ormanda bir yürüyüş ciğerlerine aceleyle temiz hava doldurdukları bir haftasonu aktivitesinden çıkıp doğayla mutlaka kurulması gereken ilişkinin tazelenmesine dönüşecek.
Bu kitap sadece bir şifalı bitkiler rehberi değil aynı zamanda kendi kendini iyileştirmenin de ipuçlarını veriyor.Hepimiz birer şifacı olabiliriz olmalıyız da iyileşmeliyiz ki sonrasında başka insanları başka canlıları da iyileştirebilelim. Hatta bununla kalmayıp Yeryüzü''nün iyileşmesine de katkıda bulunabilelim. Bunun için yapmamız gereken bildiklerimizi unutmak . Ve kulağımızı dört açıp sabırla doğayı dinlemek. Çünkü o bizimle hep konuşuyor… Onu bir kez duyduğumuz zaman tüm bitkiler ağaçlar varoluşlarının gerçek amacına ulaşmış olarak yer alacaklar hayatımızda. İşte o zaman anlayacağız kuşların neden bıkıp usanmadan öttüğünü kalbimizin neden beynimizden 5000 kez daha güçlü elektromanyetik alana sahip olduğunu. Ve doğanın bize hastalık değil sağlık bereket mutluluk vermek için nasıl çırpındığını…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963