scorecardresearch.com Ye, Oyna Ve Sağlıklı Ol ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ye, Oyna Ve Sağlıklı Ol

Ye, Oyna Ve Sağlıklı Ol

Yazar : Allan Walker

Sayfa Sayısı : 276

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


 • Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Kılavuzu

  Büyümesi, gelişip güçlenmesi için çocuğumuzu iyi beslemek gerektiğini biliriz. Ne var ki, “iyi beslenme”den herkes aynı şeyi anlamıyor. Ve günümüzde beslenme bir bilimdir.
  Ye, Oyna ve Sağlıklı Ol adlı bu kitabının yazarı Dr. W. Allan Walker Harvard Tıp Okulu Beslenme Bölümü Kürsü Başkanı ve Pediyatri Profesörüdür. Uluslararası ün kazanmış olan Dr. Walker bu kitabında çocuklar üzerindeki beslenme araştırmalarını özetliyor ve çocuğunuzun daha iyi beslenmesine ve fiziksel olarak daha hareketli olmasına gerçekten katkıda bulunacak bir beslenme ve egzersiz için pratik bir eylem planı sunuyor. Kitap 0-8 yaş arası çocukların şimdi yediklerinin onların ilerideki sağlıklarını nasıl etkilediğini anlatarak başlıyor. Anne sütünden sebze ve meyvelere, vitamin ve minerallerden içeceklere kadar her şeyi ele alıyor ve her konuda bilgiler veriyor.
  Bundan 15-20 yıl önce o kadar çok hazır yiyecek ve çeşitli içecek yoktu. “Fast food” salgını tüm dünyayla birlikte ülkemizi de sardı. Ve çocuklar artık mahalle aralarında, park ve bahçelerde koşturup oynamıyorlar. Önce apartman çocuğu oldular, sonra da bilgisayar bebelerine dönüştüler. Bu nedenle pek çok anne baba zamane çocuklarının dengeden çıkmış besin piramidini nasıl sağlıklı beslenme piramidine çevirebilirim diye kara kara düşünüp duruyor.
  Kitabın sonundaki yemek tariflerini uygulamaktan korkmayın. Kimi tarifler, örneğin bebeğinizin bir seferde yiyebileceğinden fazla olabilir. Kalanı ne mi yapacaksınız? Ya sonrası için küçük kaplarda dondurabilir ya da lezzetli bebek mamalarına pek meraklı babaları sevindirebilirsiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963