scorecardresearch.com Yaygın Hastalıklar Kitap Seti (6 Kitap) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yaygın Hastalıklar Kitap Seti (6 Kitap)

Yaygın Hastalıklar Kitap Seti (6 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.DİYABETİ NASIL YENİLGİYE UĞRATABİLİRSİNİZ? • Diyabeti Yenebilirsiniz

  ABD''de Harvard Tıp Okulu''nda ve dünyadaki tıp merkezlerinde yürütülmüş en son araştırmalar yaşam tarzında herkesin yapabileceği türden değişikliklerin diyabeti önleme ve tedavi etmede muazzam bir potansiyel taşıdığını kanıtlıyor.
  Elinizdeki kitap bilimsel araştırmalardan çıkan bilgileri paylaşmayı ve sağlığınız için en iyi tercihleri yapmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu kitapta şunları bulacaksınız:
  • Diyabet hastaları veya risk altındaki kişileri sağlığına kavuşturmak için klinik araştırmalarla kanıtlanmış stratejiler
  • Gıda maddeleri alışverişinizde, öğünleri ve ara öğünleri planlamanızda, yiyeceklerinizi pişirişinizde ve hatta yemeye bakışınızda yapabileceğiniz pratik değişiklikler
  • Aynı zamanda kilo vermeye de yaradığı, diyabet, obezite ve kalp-damar hastalıklarında ciddi bir düzelme sağladığı görülen fiziksel aktivite değişiklikleri
  • Yaşam tarzı ve diyabet arasındaki karmaşık ilişkiler ve diyabetlilerin yaşam tarzında ve tıbbi tedavisinde gereken ayarlamalar.

  KOLESTEROLÜNÜZÜ NASIL DÜŞÜREBİLİRSİNİZ? • Kalp Sağlığınız Kendi Elinizde

  Kolesterol ile kalp sağlığı arasındaki bağ kesin ve mutlaktır. LDL, "kötü" kolesterolünüzü her düşürdüğünüzde, kalp hastalığı riskiniz de önemli ölçüde azalır. Doymuş yağ oranı düşük bir diyet uygulamak ve egzersiz yapmak gibi yaşam biçimi değişiklikleri bu hedefe ulaşma yolunda size yardımcı olabilir. Bunlar yeterli olmazsa, size yardımcı olabilecek etkili ilaçlar vardır.
  Elinizdeki kitap en son bilimsel araştırmalara dayanan bilgileri basit ve kolay anlaşılır bir dille aktarıyor ve şu soruları yanıtlıyor:
  • "İyi" kolesterolle "kötü" kolesterol arasındaki fark nedir?
  • Kolesterol düzeyiniz sağlığınız için aslında ne anlama gelir?
  • Diyet ve egzersizle kolesterolünüzü nasıl kontrol altına alabilirsiniz?
  • Kolesterol düşürücü ilaçlar konusunda neleri bilmeniz gerekir?
  • Kolesterol düşürücü diye övülen tamamlayıcı ve alternatif tedavilerle ilgili kanıtlar nelerdir?
  • Yaşlılar, kalp ve şeker hastaları, çocuklar dahil, özel gruplar için neler önerilebilir?

  TANSİYONUNUZU NASIL DÜŞÜRÜRSÜNÜZ?
  Ailenizden miras aldığınız risk faktörlerini değiştiremezsiniz, ama sağlıklı yaşama anlayışınızı değiştirebilirsiniz. Egzersiz yaparak, dengeli beslenerek, stresi yöneterek, bu arada vücudunuzun stres tepkisine karşı gevşeme tepkisini açığa çıkarmayı öğrenerek tansiyonunuzu kontrol altına alabilirsiniz, Hem de çoğu kez ilaçsız ya da daha düşük dozda ilaçla…


  Gevşeme Tepkisi adlı ünlü kitabın da yazarı Dr. Herbert Benson ve akıl ve beden tıbbı konusundaki deneyimiyle tanınan Aggie Casey bu kitapta size şu soruların yanıtlarını veriyorlar:
  • Kan basıncı nedir, neden yükselip alçalır?

  • Hipertansiyon nedir, hangi tipleri vardır ve ne zaman endişelenmek gerekir?

  • Tansiyonu düşürecek ya da sabit düzeyde tutacak uygulanması kolay diyetler ve beslenme kılavuzları var mıdır?

  • Kalbe yararlı egzersizler hangileridir?

  • Stres yönetme ve kalp-damar sağlığını iyileştirme amaçlı gevşeme teknikleri nelerdir, nasıl uygulanır?

  • Akıl-beden uyumu tansiyonunuzu nasıl etkiler, nasıl sağlanır?

  • Ne zaman tansiyon ilacı kullanmanız gerekir, bu ilaçlar nelerdir ve yan etkileri nedir?

  • Sizin için en doğrusu olan özelleştirilmiş bir program nasıl oluşturulabilir?

  BEL AĞRISIYLA NASIL BAŞA ÇIKABİLİRSİNİZ?  BEL VE SIRT AĞRILARINIZDA AKLINIZA GELEN HER TÜRLÜ SORUYA UZMANLARIN YANITLARI

  Eğer bu kitabı elinizde tutuyorsanız, bel, sırt ya da boyun ağrısıyla yaşamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz demektir. Ama gene çok iyi bildiğiniz gibi, bu konuda ne yapmak gerektiğini bilmek daha zordur. Elinizdeki bu yetkin ve kapsamlı kılavuz, kendisi de bel ağrısı çekmiş bir Harvard doktoru tarafından kaleme alınmıştır. Bu kitap sorununuzun gerçek nedenini – ve onu tedavi etmenin en etkili yolunu bulmada size yardımcı olacaktır. Bu kitapta şu sorularınızın yanıtlarını bulacaksınız:

  • Bel ağrınıza yol açan nedenler konusunda nasıl doğru bir teşhis alabilirsiniz?
  • Bel, sırt ve boyun ağrılarınız için en etkili bir tedavi nasıl düzenlenebilir? Hangi tamamlayıcı terapiler söz konusu olabilir?
  • Egzersiz, masaj ve yoga yardımıyla ağrılarınızı nasıl kontrol altına alabilirsiniz?
  • Ameliyattan kaçınmanın, yeniden sakatlanmayı önlemenin ve sırtınızı ömür boyu güçlendirmenin yolları nelerdir?

  TİROİD PROBLEMLERİNİN ÜSTESİNDEN NASIL GELEBİLİRSİNİZ? • Tiroid Hastalığının Anlaşılması, Tedavisi ve Bakımı İçin Kapsamlı Bir Rehber
  Bilgi özellikle de sağlık söz konusuysa, güçtür. Size tiroid hastalığı teşhisi konmuş olabilir ya da siz probleminiz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz - her iki durumda da bu kitap sizi sağlığınıza kavuşmanız için gerekli en yeni bilgilerle donatacaktır.
  Tiroid Problemlerinin Üstesinden Nasıl Gelebilirsiniz? adlı bu kitapta dünyaca ünlü tiroid uzmanı Dr. Jeffrey R. Garber tirodin nasıl çalıştığını ve tiroidle ilgili ne gibi sorunlar ortaya çıkabileceğini açıklamaktadır. Bu kitapta şu sorunların yanıtlarını bulacaksınız.
  Tiroidle ilgili bir probleminiz olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?
  nasıl bir doktora başvurmanız gerekir?
  Sorununuzla ilgili ne gibi tedavi seçenekleri vardır.
  Geleneksel ve alternatif yaklaşımlar nelerdir?
  Hamilelik sırasında ve çocuklarda tiroid hastalıklarının belirtileri nelerdir?

  SİNÜSLERİNİZİ NASIL İYİLEŞTİREBİLİRSİNİZ?  Yaşam kaliteniz ve sinüsleriniz
  Sinüzit çok acı ve sıkıntı verici bir hastalıktır; sürekli baş ağrısı, burun akması, uykusuz geceler ve sürekli yorgunluk hali hem iş hayatınızı çekilmez hale getirir, hem de tatilleriniz berbat eder. Harvard Tıp Okulu’ndan otorite sahibi, tanınmış bir uzmanın bu konuda size anlatacakları sayesinde bu hastalığa karşı neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  Yirmi yıldan fazla deneyim sahibi bir kulak, burun, boğaz uzmanı olan Prof. Dr. Metson sorunlu sinüslerinizi iyileştirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sunuyor:
  Sinüzitin alfabesi. Semptomlarınızın nedenlerini nasıl saptayabilirsiniz?
  Bütün tedavi olanakları – tuzlu su çekmekten lazerli ameliyata kadar.
  Dekonjestanların, antibiyotik ve steroidlerin artı ve eksileri.
  Sinüzit ameliyatından bekleyebileceğiniz şifa.
  İhtiyaçlarınıza uygun bütünsel bir sinüs bakım programını nasıl oluşturabilirsiniz?
  Dr. Ralph Metson Harvard Tıp Okulu’nda profesördür. Massachusetts Göz ve Kulak Kliniği’nde çalışmaktadır. Çalışmaları New York Times ve Wall Street Journal gibi gazetelerin övgüsünü kazanmış ve çeşitli TV programlarına çıkmıştır.
  Steven Mardon sağlık konularında uzmanlaşmış serbest çalışan bir yazardır. On yıldır çeşitli bültenlerde, gazete ve dergilerde sağlık yazıları yazmaktadır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963