scorecardresearch.com Vajinismus - Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Vajinismus - Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı

Vajinismus - Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı

Yazar : Dolunay Kadioğlu, Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu

Sayfa Sayısı : 146

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Resimli Anlatımla Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı
Psik. Danş. Dolunay KADIOĞLU & Prof. Dr. Hakan ŞATIROĞLU

Vajinismus tedavilerindeki bilimsel ve farklı yaklaşımlarıyla tanınan Terapist Dolunay Kadıoğlu ve Prof.Dr.Hakan Şatıroğlu tüm çiftlerin yararlanabileceği bilgileri bir kitapta derlediler. Vajinismus yaşayan çiftlerin yanı sıra, tüm bireylerin ve çiftlerin yararlanabileceği kitap, cinsel bilinçlenme ve farkındalık için önemli bir başvuru kaynağı.

Bu kitapta yazarlar, bir taraftan vajinismus tedavisi sürecinde edindikleri deneyimlerini  bu sorunu yaşayan tüm çiftlerin yanı sıra, tüm bireylerin yaralanabileceği şekilde paylaşırken; diğer taraftan cinsel sağlık konusunda bilgi edinmek isteyenler için ayrıntılı bilgiler sunmaktadırlar.

Kitabın bölümlerinin sıralanışı terapi sürecine paralel olarak tasarlanmıştır. Böylece okuyucu, hem terapi hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olabilecek hem de tüm aşamaları verilen bilgilere göre kendi kendine uygulayabilecektir. Ayrıca kitap, özellikle cinsel terapi uygulamalarının anlaşılmasını kolaylaştırmak için resimli ve açıklama kutuları kullanılarak tasarlanmıştır.

Rahatlıkla okunabilen, samimi ve okuyucusuna dostça yaklaşan bir destek ve kendi kendine yardım kitabı olarak yayınladığımız Vajinismus: Resimli Anlatımla Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı’nın bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.

ODTÜ Eğitim Bilimleri Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olan Psikolojik Danışman Dolunay Kadıoğlu, aralarında Aile Planlaması Derneği, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği, Sağlık Bakanlığı’nın da sayılabileceği pek çok kuruluş için çeşitli projelerde görev aldı. 2000 yılından bu yana cinsel terapi alanında çalışmalarını sürdürüyor, ayrıca aile terapisi, bireysel terapi, koçluk, infertilite sorunu yaşayan çiftlere yönelik terapi alanlarında da çalışmaya devam ediyor.

Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra AÜTF bünyesinde çalıştı, daha sonra da Londra’da infertilite, tüp bebek, klinik embriyoloji ve endoskopi gibi çeşitli alanlarda eğitim aldı. 2002 yılından sonra çeşitli uluslararası kuruluşların yönetim kurullarında görev alan Şatıroğlu, yurtiçinde de çeşitli meslek ve sivil toplum kuruluşlarının kuruluş aşamalarında faal olarak rol oynamıştır.
Psik. Danş. Dolunay Kadıoğlu ve Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, halen HŞ Klinik – Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi bünyesinde, çalışmalarını bir arada sürdürmektedirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963