scorecardresearch.com Şifalı Bitkiler Ve Alternatif Tıp (3 Cilt) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şifalı Bitkiler Ve Alternatif Tıp (3 Cilt)

Şifalı Bitkiler Ve Alternatif Tıp (3 Cilt)

Yazar : M. İbrahim Gökçek

Sayfa Sayısı : 1799

Yayınevi : GÜNDÜZ KİTABEVİ YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Avrupalı; Osmanlı ve Arap''tan (Endülüs) aldığı ilimle başlattığı Rönesans ile bugünlere geldi. Türic Milletinin 200 yıllık gerilemesinin sebebini doğru teşhis eden Atatürk, Türk Rönesansını (yeniden yapılanma veya Maturidi''ye dönüşü) başlattı, fakat 1940''lardan sonra bu hareket baltalandı ve 80 yıl daha kaybettik. Araştırma yapmadan, taklit etmeye yeniden başladık. Yani Şifaları bitkileri araştırmadan, Avrupa''dan hazır ilaçlar almaya başladık,
"Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp" alanında 200 yıllık geri sayımımıza "dur" diyerek bu eseri yazdım. Bu kitabı yazmak için 27 yıl çalıştım. Bu kitapta diğer kitaplarda olmayan çok yenilik göreceksiniz. Özellikle çeşitli hastalıklara karşı 1000''e yakın reçete bulacaksınız. Bu alandaki Türk Rönesansını başlattığını için çok mutluyum.
Bu kitap 3 cilt, 1818 sayfa olup, şifalı bitkiler çok yönlü olarak ele alınmıştır. Hastalıklar, tedaviler ve genel bilgilerden oluşmaktadır. Bitkinin Türkçe, Almanca ile Latince isimleri ve halk arasındaki isimleri, bitkinin drogları (şifalı kısmı), tarihçesi, botanik, yetiştirilmesi, hasat zamanı, birleşimindeki maddeler, birleşimindeki bazı önemli maddelerin açık formülü, tesir şekli, klinik araştırmalar ve sonuçları, klinik araştırmalarına göre kullanılış şekli, komisyon E'' ye göre kullanılış şekli, aroma terapideki yeri, homöpatidekj yeri, çayı, çay harmanlan, tentürü, posyon''u, eterik yağlan, ekstresi, kremi vs. yan etkisi var mı? Bütün bunlar irdelenmektedir. Ekim 1978''de Almanya''ya gittim, 29 yıl kaldıktan sonra döndüm. Tedavi olmak için, doktora gitmeye başladım, fakat nafile. Bunun üzerine 1980''de şifalı bitkiler üzerine araştırmalara başladım. Türkçe yayınlanan kitaplardakt reçeteleri üç yıl denedim ve faydasını göremedim. Umutsuzluğa kapıldığım bir anda Avusturyalı M. T. Allah''ın Bahçesi...adlı kitabıyla tanıştım. Oradaki bilgilerden bir reçete geliştirip uyguladım ve çok şükür fibromyalji''den (yumuşak doku romatizması) kurtuldum. Almanca kitap okudum ve 10 bine yakın dergi inceledim, 12 yılda 1000 bitkinin 7000 Fotoğrafını çektim, 2 yıl açık öğretime (Bitkisel tedavi uzmanlığı) devam ettim ve tabii en önemlisi önce bu bitki droglarını kendi üzerimde denedim.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963