scorecardresearch.com Sağlıklı Yepyeni Bir Hayata Doğru ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlıklı Yepyeni Bir Hayata Doğru

Sağlıklı Yepyeni Bir Hayata Doğru

Yazar : Petek Kitamura

Sayfa Sayısı : 186

Yayınevi : DHARMA YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Ağaç gibi olalım, biz de bir ağaç gibi evrenin bir parçasıyız; ama onlardan öğrenecek çok şeyimiz var. Bütün mevsimlere uyar ağaçlar, ne sıcak, ne dondurucu soğuk, ne rüzgar etkiler onu. Dünyayı diğerleri ile paylaşır; ama her zaman tektir, olayları ve bütün sırları gözler, bilir; ama hareket etmez. Dünyayı kökleri ile sımsıkı bağlı, dalları ile gökyüzünü keşfetmeye çalışır. Hiçbir şeyden korkusu yoktur onların. Kiko, insan sağlığını devam ettirmek ve hastalıklardan korunmak için yavaş, basit fiziksel hareketler ve özel nefes alma teknikleri kullanılarak daha yüksek yaşamsal enerjinin sağlanması ve bilinçli bir şekilde kontrol altına alınması için yapılan, kişisel bir şifa çalışmasıdır. İnsan vücudunun evrenle uyum içinde birleşmesi üzerine kurulu, eski felsefi bir sistem diye de açıklanabilir. Reiki''nin de atasıdır. Reikiciler şifanın ve bu şifa enerjisine verdikleri ad olan ''Ki''nin tek kaynak olan Yaratan''dan geldiğine, "Ki" enerjisinin çok değişik frekanslarda akış şekilleri olduğuna ve iyi niyetle kaynağa bağlanıldığında herkesin bu enerjiyi alabileceğine inanır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963