scorecardresearch.com Sağlıklı Yaşam Yalanları ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlıklı Yaşam Yalanları

Sağlıklı Yaşam Yalanları

Yazar : Ben Goldacre

Sayfa Sayısı : 381

Yayınevi : EPSİLON YAYINEVİ

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sağlıklı yaşamla takıntı derecesinde ilgiliyiz. Peki bu uğurda yaptıklarımız ne kadar doğru? Sağlıklı yaşamla ilgili sürekli yanlış, çelişkili, çarpıtılmış bilgi veren medyaya karşı ne yapabiliriz?

Kar peşindeki alternatif tıp terapistleri, beslenme uzmanları, devasa ilaç firmaları bize gerçekte ne sunuyor?

Doktor Ben Goldacre'ın kitabını okuduktan sonra sağlıklı yaşam için yaptıklarınız değişecek!

Kaçırmamak gerek... ortadaki yanlışlara karşı haklı öfkesiyle ortaya çıkan Goldecre, bilimi kötüye kullanarak ilaç satan şartları, palavracıları yerden yere vuruyor. Bu eleştiriden kaçabilen pek yok: İlaç firmaları, kerameti kendinden menkul beslenme uzmanları, yanlış yola sevk edilmiş araştırmacılar ve gazeteciler, hepsi adamakıllı nasibini alıyor.
-The Times-

Ben Goldacre, posta yoluyla alınan doktora derecelerine sahip 'uzmanların' ve benzerleriyle tedavi-home opati efsanelerinin ipliğini pazara çıkarıyor. Fen alanında diploma sahibi olmadan da 'kötüye kullanılan bilimi' nasıl ortaya çıkarabileceğinizi gösteriyor.
-Independent-

Tıpkı safsataları alaşağı eden harika bir kitap.
-London Lite-

Kahkahalara boğulacak ve tüm pahalı sağlıklı yaşam yiyeceklerini çöpe atacaksınız.
-Observer, Yılın Kitabı-

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963