scorecardresearch.com Sağlıklı Yaşam Seti (5 Kitap) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlıklı Yaşam Seti (5 Kitap)

Sağlıklı Yaşam Seti (5 Kitap)

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan        
Yorgunluk 
Cinsellik Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey   
Sadece Ayak        
Sorularla  Panik  Atak                                                                                                  

Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan
 • Andrew Weil'in Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan adlı son kitabını kapak yapan Time dergisi, hem fiziksel hem de ruhsal iyiliğe giden yolda bu kitabı bir rehber olarak nitelendiriyor. Kitapla ilgili bir söyleşide, Anti-aging''''ciler öyle şeyler söylüyorlar ki yaşlanma tersine çevrilebilir ya da durdurulabilir mesajı ortaya çıkıyor. Oysa bu süreçle savaşmanın anlamı yok çünkü bu savaşı kazanan olmuyor. Sonuçta yıllar geçecek ve doğa görevini yerine getirecek. Yaşlanmaya karşı olmak yerine iyi yaşlanmaya odaklanmak önemli" diyor.
 • Her yaştan insana hitap eden Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan Dr.Weil''''in en kapsamlı ve en önemli kitabı...                          

  Yorgunluk
  Yaşam tempomuzun ağırlaştığı an: Yorgunluk! Bedenimizin yükselen sesi. Hayatın kapılıp gittiğimiz sesleri arasında onun bize gösterdiklerine çoğu zaman pek de dikkat etmiyoruz. Bunun yerine, çoğu zaman algılarımızı hoş ve nahoş olarak ikiye ayırıyor, ikincilerden de bir an önce kurtulmak üzere o an elimizin altında ne varsa dört elle sarılıyor ya da bedenimizin uyarılarını göz ardı ediyoruz.
  Oysa kendi diliyle bedenimiz bizimle sürekli iletişim kurmaya çalışıyor, bizi sağlıklı, verimli, doyum verici bir işbirliğine çağrıyor.
  Konu, enerji depomuzun kırmızı alarm verdiği anlar olan yorgunluk olduğunda bedenimizin dilini nasıl anlamalı, ortaya koyduğu gerekleri nasıl karşılamalıyız? Nefes nefese kendimizi attığımız koltukta, sabahları bir türlü çıkamadığımız yatakta, gün boyu ayaklarımızı sürterek yürüdüğümüz yollarda "yorgunluk!" deyip geçtiğimiz "nahoş" algıyı düşmanca bir yaşantıdan iyiliğimiz içi çalışan bir dosta nasıl dönüştürebiliriz?
  Bu kitap, bütün bu sorulara bir uzmanın açıklayıcı, kolay anlaşılır ve hayata geçirilebilir yanıtlarından oluşmakta.

  Cinsellik Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

  Herkes gibi sizin de seks hakkında bir uzmana sormak için can attığınız sorularınız vardır…Hem Amerikalı hem de Türk meslektaşlarım, A.B.D için yazılmış bir kitabın Türk okurlara nasıl hitap edebileceğini sordular bana. Türkiye’den Rusya’ya ve Fas’a, Hırvatistan’dan Kanada’ya kadar birçok ülkede eğitmenlik yapmış biri olarak, buna çok rahat cevap verebilirim: Bütün dünyada insanların cinsellikle ilgili soruları ve endişeleri aynı. Bu yüzden bu kitabın Türkçe’ye çevrilen ilk kitabım olması, çok uygundur. Seks terapisti Marty Klein herkesin merak ettiği cinsellikle ilgili sorulara cevap veriyor. Erkeklere, kadınlara ve çiftlere 20.000 saat danışmanlık yapmış olmaktan kazandığı içgörü, duyarlılık ve mizah duygusuyla, şu tür soruları cevaplıyor:“Terapistler erkeklerin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için nasıl teknikler kullanıyorlar?”“Birinin oral seks sırasında daha az diş kullanmasını nasıl sağlarsınız?” “Ben iki-üç kilo alınca banyoya saklanmak istiyorum. Kocam ise iki-üç kilo alıyor ve hâlâ kendini seksi hissediyor. Neden?” “Bir erkeğin penisi ne büyüklükte olmalıdır?” “Ara sıra orgazm taklidi yapmanın nesi kötü?” “Neden mastürbasyon yaparken doyuma ulaşıyorum da eşimle sevişirken ulaşmıyorum?” “Bir süre önce kısa süren bir ilişkiyi bitirdim. Eşime söylemeli miyim?” “Berrak, şefkatli, bilgili ve komik.” - Playboy Advisor

  Sadece Ayak


  Bu kitapta;
  Ayağınız ile ilgili sorunlarınızda başvurabileceğiniz yerleri,
  Ayağınızdaki sorunun ne olabileceğini, başka hastalıklardan ayırt edebilmeyi,
  Ayak ile ilgili doğru bilinen pek çok yanlışları,
  Sağlıklı ayakların kaliteli bir yaşamın parçası olduğunu; güzel ve rahat ayaklarla bunun sağlanabileceğini,
  Podiatri bilim dalının ayak bakımı ve sağlığındaki önemini, sağlıklı yaşam için ayak bakımının lüks değil, ihtiyaç olduğunu,
  Ayaklarımızın vücudumuzun önemli organlarından olduğunu, yürüyebilmek için iki ayağımızın da aynı anda sağlıklı olması gerektiğini, biri sorunluysa diğerinin muhakkak etkileneceğini, ayrıca;
  Ayaklarınızı, dolayısıyla tüm bedeninizi rahatlatacak ayak masajı ve egzersizlerini basit bir anlatım ve resimlerle herkesin yararlanabileceği bilgiler halinde bulacaksınız.

  Sorularla  Panik  Atak   
  Uzman Doktor Nihat Kaya “Sorularla Panik Atak” kitabında hastalarla olan on iki yıllık deneyiminden birikimlerini aktarıyor. Kitapta panik atak ve panik bozukluğun tanımı, nedenleri, panik atakla karıştırılan diğer hastalıklar, bu hastalıkla nasıl başa çıkılacağı, tıbbi ve doğal tedaviler anlatılmaktadır. Ancak, bunun kadar önemli olan, yaşanan deneyimlere, hastaların bugüne kadar yayınlanan kitaplarda yanıtsız kalmış sorularına ve panik atak hastalarının kendi sözcükleriyle hastalıklarının akışını anlatışlarına yer vermesidir. Bu açıdan bu kitap soluk alan bir kitaptır.

  Başta panik bozukluk olmak üzere birçok psikiyatrik bozukluk veya tiroid bezinin aşırı çalışması, kan şekeri düşüklüğü, enfeksiyon hastalıkları, kansızlık gibi bazı fiziksel hastalıklarda görülebilen, beklenmedik bir anda herhangi bir yerde ortaya çıkan, yoğun kaygı-bunaltı-korku karışımı bir nöbet olan panik atak, 1980’den itibaren psikiyatri literatüründe yerini aldı. Ülkemizde 2000 yılından itibaren hem yaygınlaşmaya, hem de iyice tanınmaya başladı. Özellikle bazı sanatçıların medyada panik atak olduklarını ve tedavi gördüklerini açıklamaları, halkı tedavi konusunda cesaretlendirmiştir.
  Gerçek bir elkitabı niteliğinde olan kitapta, panik ataklı bir kimsenin hastalığını öncelikle tıpkı herhangi bir fiziksel hastalık gibi kabul etme aşamasında yol göstermekten tutun da hastanın tıbbi tedaviye yardımcı olmak üzere nasıl besleneceğine; egzersizlerden, panik anında düşünce tarzında nasıl değişiklikler yapabileceğine; alternatif tedavilerden, hayata yaklaşımda bir fark yaratmaya kadar her şey var.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963