scorecardresearch.com Sağlıklı Yaşam Kitap Seti (5 Kitap) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlıklı Yaşam Kitap Seti (5 Kitap)

Sağlıklı Yaşam Kitap Seti (5 Kitap)

Yayınevi : MOZAİK YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


AKAPUNKTURLA TEDAVİ
İLK YARDIM
SAĞLIKLI HAYAT
YAŞLAN AMA GENÇ YAŞA
SUYUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜAKUPUNKTURLA TEDAVİ SANATI

Son 15-20 yıl içinde akupunktur kelimesi günlük, haftalık, aylık basın-yayın organlarında önemli bir yer tutmaya başladı. Tıp camiasında ve vatandaşların büyük bir kesiminde aynı soru beyinleri meşgul etmektedir. "Nedir bu akupunktur?

Ülkemizde akupunktur, çoğunlukla sigarayı bıraktırma, zayıflama, yorgunluk gibi durumlarda bir tedavi yöntemi olarak uygulanıyor. Batıda ise bir tedavi yöntemi olarak uzun süredir uygulanan bir yöntemdir.

Ülkemizde de bel fıtığı, boyun fıtığı, migren, kireçlenme, koroner kalp hastalıkları, fıtık vakaları, yaralanma, burkulma, menisküs yırtığı, romatoid artrit, ameliyat sekel ve izlerinin, cilt kırışıklarının onarım ve tamirinde oldukça iyi neticeler alınması akupunktura ilgiyi oldukça arttırmıştır.


İLK YARDIM EL KİTABI

Birçoğumuz, hayatımızın bir anında bir kazaya veya yardım gerektiren bir duruma tanık olmuşuzdur. Bu durumda neler yapılması gerektiği doğru bir şekilde bilindiğinde yapılan ilk yardım hayat kurtarıcı olabilmektedir.

Bu sebeple ilk yardım sadece sağlıkçılar tarafından değil, her kademeden herkes tarafından yapılabilmesi gereken yaşamsal bir yardımdır.

İlk yardım ne olduğu, nasıl yapılması gerektiğini eğitimci bir uzman kaleminden okuyacağınız bu eserde;

* İlk yardımın amacı ve önemi

* İlk müdahalenin hayat kurtarmadaki rolü

* İlk yardımcıda bulunması gereken özellikler

* Kazazedenin nakledilme yöntemleri

* Savaş ve ilk yardım

* Yaralar ve pansumanlar

* Kanamalar

* Şoklar

* Komalar

* Travmalar

* Burkulmalar, kırıklar, çıkıklar

* Suni teneffüs

* Solunum yoluna giden yabancı cisimlerin çıkarılması

* Kalp masajı yapma teknikleri

* Yanık çeşitleri

* Güneş çarpması

* Donmalar

* Zehirlenmeler

* Böcek sokması ve yılan ısırması

konuları hakkında detaylı bilgiyi, açıklayıcı görsel malzeme eşliğinde bulacaksınız.

Kadının Sağlıklı Yaşam Rehberi, ergenlikten yaşlılığa uzanan hayat çizgisinde kadın sağlığı ile ilgili kadınların, ailelerin ve eşlerin bilmesi gereken tüm konuları, bir jinekolog gözüyle ve konuşma dili sadeliğinde sunuyor.


Eserde okuyacağınız konulardan bazıları:

Ergenlikten menopoza kadın gelişimi ve sağlığı,

Kadınlara özel sorunlar;

En sık görülen kadın hastalıkları ve tedavileri

Jinekolojik muayene

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar,

Ergenlik döneminde cinsel eğitim, cinsel sorunlar ve çözüm yolları...

Kadınlık hormonları ve yaşam boyunca etkileri

Ailelerin ergenlere yaklaşımında doğrular ve yanlışlar;

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Kadınlarda yaygın görülen kanserler, teşhis ve tedavi yöntemleri

...Ve kadın sağlığı ile ilgili daha birçok konu...


SAĞLIKLI HAYAT

Modern hayatla birlikte beslenme alışkanlıklarının değişmesi, doğal ürünlerin azalması, kozmetiklerin yaygın kullanım, temizlik ürünlerinin çeşitliliği ve şehir hayatı bizi kimyasallarla iç içe bir hayata yöneltti. Günümüzde kanser, astım, alerji, sinir sistemi rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın hayatımıza giren kimyasallardan kaynaklandığı anlaşıldı.Mutfağımızdaki plastik kaplar, kullandığımız kozmetik ürünler, temizlik maddeleri, genetik olarak değiştirilmiş gıdalar, katkı maddeli yiyecek ve içecekler, tarım ilaçları ve modern yaşamın getirdiği diğer ürünler yoluyla gündelik hayatımıza kadar giren kimyasalların zararlı etkilerinden korunmak için ne yapacağız?Sağlıklı Hayat, sağlığımızı tehdit eden kimyasalların neden ve nasıl oluştuğunu anlatırken, bunların zararlı etkilerinden ve toksinlerden kurtulmak için uygulanabilecek pratik reçeteler ve önlemler sunuyor. Bu kitapta zararlı kimyasalları tanımanın ve yaşamınızdan uzak tutmanın, vücudunuzu ve evinizi toksinlerden arındırmanın yollarını bulacaksınız.


YAŞLAN AMA GENÇ YAŞA

Bugüne kadar ne yedinizse yediniz, afiyet olsun. Sağlıklı bir hayat ve vücut için geç kalmış değilsiniz. Yaşamınızda yeni bir sayfa açıldı.

 • İlerleyen yaşa rağmen dinç kalmak,
 • Sağlıklı, pırıl pırıl, parlak ve gergin bir cilde sahip olmak,
 • Sabahları uyanınca dinç ve zinde kalkmak,
 • Etrafınızdaki olumsuzluklardan eskisi kadar etkilenmemek,
 • Ruhunuzda ve bedeninizde zamanın yıpratıcı etkisini en aza indirmek istiyorsanız bu kitapta önerilenleri hemen uygulamaya başlayın.


  Kısa bir sürede yaşamınızda ve vücudunuzda çok şeyin değiştiğini göreceksiniz.


  Düzenli beslenme ve bilinçli yaşam önerileriyle, ilerleyen yaşlarda da gençlikteki gibi aktif yaşayabileceksiniz.


  Sağlıklı bir hayat sürmek, hastalıklardan uzak kalmak ve aktif bir yaşlılık için mutlaka okunması gereken bir eser.


  SUYUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ

  Su kaslarımız, kalbimiz, dokularımız, tüm hücrelerimiz ve organlarımızın çalışmasını sağlayan, vücudumuzun dışını ve içini temizleyen, toksik maddeleri vücudumuzdan atan muhteşem bir sıvıdır. Yaşamak için oksijenden sonraki en önemli ihtiyacımız sudur ve vücudumuzun % 70’i sudan oluşmaktadır. Yemek yemeden bitkin bir durumda 30 gün dayanabiliriz ama su içmeden ancak 7- 10 gün ayakta kalabiliriz.


  Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2,5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.


  Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir.
  Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet ve kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı azaltabiliriz.


  İşte bu kitap, suyun yararlarını maksimum hale getirmek için bol miktarda içilmesi gereken alkali nitelikteki suyu ve onun nasıl elde edileceğini bütün yönleriyle ele alıyor. Kitabı okudukça suyun inanılmaz etkileri karşısında şaşıracak ve suyla ilişkinizi yeniden düzenleyeceksiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963