scorecardresearch.com Sağlıklı Yaşa Genç Kal Kitap Seti (6 Kitap) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlıklı Yaşa Genç Kal Kitap Seti (6 Kitap)

Sağlıklı Yaşa Genç Kal Kitap Seti (6 Kitap)

Yayınevi : MOZAİK YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


SAĞLIKLI VE GÜZEL KALMANIN 7 SIRRI
SUYUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ
DOĞAL ÜRÜNLERLE GÜZELLİK VE CİLT BAKIMI
KADININ SAĞLIKLI YAŞAM REHBERİ
YAŞLAN AMA GENÇ YAŞA
İLK YARDIM EL KİTABI


SAĞLIKLI VE GÜZEL KALMANIN 7 SIRRI
İnsanlar, genç ve güzel kalmanın formülünü, vücutlarına dıştan müdahale etmekte ararlar. Oysa ki, genç ve güzel kalmak isteyen herkesin, öncelikle sağlıklı kalmanın yollarını bilmesi gerekir. Çünkü sağlık olmadıkça, güzellik de olamaz. Bedeni dışardan süslemek, geçici ve yapay bir çözümdür. Bu kitap sağlıklı yaşayarak güzelleşmenin sırlarını veriyor. Sağlıkla gelen güzelliğe ulaşmanın sırları olan:
1. Sağlıklı beslenme
2. Yoga hareketleri
3. Vücut bakımı (bakımın yalnızca doğal yöntemlerle olması şartıyla)
4. Banyolar
5. Bitkilerle cilt ve saç bakımı
6. Şifalı bitkilerle hastalıklardan korunma
7. Sağlıklı yaşamın temel kuralları
konularında bilinçlenmekte ve bunları uygulamakta yatar. Kitapta yer alan bu bilgilerle, rahatlıkla temin edilebilen bitkiler, meyveler ve sebzelerle, her gün kendi kendimize yapabileceğimiz esneme ve gerdirme hareketleriyle ve daha nice mucizevî ama basit yöntemlerle; hem zayıflayacak hem de sağlıkla gelen güzelliğe ulaşmanın keyfini yaşayacaksınız.

SUYUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ
Su kaslarımız, kalbimiz, dokularımız, tüm hücrelerimiz ve organlarımızın çalışmasını sağlayan, vücudumuzun dışını ve içini temizleyen, toksik maddeleri vücudumuzdan atan muhteşem bir sıvıdır. Yaşamak için oksijenden sonraki en önemli ihtiyacımız sudur ve vücudumuzun % 70’i sudan oluşmaktadır. Yemek yemeden bitkin bir durumda 30 gün dayanabiliriz ama su içmeden ancak 7- 10 gün ayakta kalabiliriz.
Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2,5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.
Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir.
Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet ve kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı azaltabiliriz.
İşte bu kitap, suyun yararlarını maksimum hale getirmek için bol miktarda içilmesi gereken alkali nitelikteki suyu ve onun nasıl elde edileceğini bütün yönleriyle ele alıyor. Kitabı okudukça suyun inanılmaz etkileri karşısında şaşıracak ve suyla ilişkinizi yeniden düzenleyeceksiniz.

DOĞAL ÜRÜNLERLE GÜZELLİK VE CİLT BAKIMI

Bugün pek çok tıbbi kozmetiğin hammaddesi olan bitkisel ve madensel karışımlar tarihin ilk devirlerinden beri güzellik ve estetik amaçlı kullanılıyordu. Babiller ve Mısırlılar yağlı parfümler kullanırlar. Yine Mısırlılar banyolarına çeşitli kokular koyar, bedenlerini kille temizlerlerdi. Banyo sonrasında güzel kokulu yağlarla vücutlarını masaj yaparlardı. Arap uygarlığında kına her zaman gözde bir saç boyası olagelmiştir ve halen de öyledir. Zamanla bu gelenek Eski Yunan uygarlığına da geçmiştir.
Uzman estetiysen Gülten Şen şafak, doğal ürünlerle hazırladığı kremler, tonikler, bakım yağları gibi ürünlerinin bileşkelerini ve doğal ürünlerle cilt bakımının sırlarını bu eserde bir araya getirdi. Eserde bulacağınız konular ve bunlarla ilgili ürünlerden bazıları:
Cilt yüzeyindeki ölü tabakayı gidermek
Kış aylarına özel maskeler
Çillere ve lekelere karşı formüller
Bitkisel losyonlar
Banyo ve beden losyonları ve yağları
Güneş yağları ve losyonları
Saçlar ve bitkisel bakım formülleri
Estetik açıdan bitki, meyve ve tahıl ve yağ çeşitleri

KADININ SAĞLIKLI YAŞAM REHBERİ

Kadının Sağlıklı Yaşam Rehberi, ergenlikten yaşlılığa uzanan hayat çizgisinde kadınların, ailelerin ve eşlerin bilmesi gereken tüm konuları, bir jinekolog gözüyle ve konuşma dili sadeliğinde sunuyor.
Eserde:
• Ergenlikten menopoza kadın gelişimi ve sağlığı
• Kadınlara özel sorunlar
• En sık görülen kadın hastalıkları ve tedavileri
• Jinekolojik muayenede dikkat edilmesi gerekenler
• Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
• Ergenlik döneminde cinsel eğitim, cinsel sorunlar ve çözüm yolları
• Kadınlık hormonları ve yaşam boyunca etkileri
• Ailelerin ergenlere yaklaşımında doğrular ve yanlışlar
• Kadınlarda yaygın görülen kanserler, teşhis ve tedavi yöntemleri...
ve kadın sağlığı ile ilgili daha birçok konuyu bulacaksınız...

İLK YARDIM EL KİTABI

Birçoğumuz, hayatımızın bir anında bir kazaya veya yardım gerektiren bir duruma tanık olmuşuzdur. Bu durumda neler yapılması gerektiği doğru bir şekilde bilindiğinde yapılan ilk yardım hayat kurtarıcı olabilmektedir.
Bu sebeple ilk yardım sadece sağlıkçılar tarafından değil, her kademeden herkes tarafından yapılabilmesi gereken yaşamsal bir yardımdır.
İlk yardım ne olduğu, nasıl yapılması gerektiğini eğitimci bir uzman kaleminden okuyacağınız bu eserde;
* İlk yardımın amacı ve önemi
* İlk müdahalenin hayat kurtarmadaki rolü
* İlk yardımcıda bulunması gereken özellikler
* Kazazedenin nakledilme yöntemleri
* Savaş ve ilk yardım
* Yaralar ve pansumanlar
* Kanamalar
* Şoklar
* Komalar
* Travmalar
* Burkulmalar, kırıklar, çıkıklar
* Suni teneffüs
* Solunum yoluna giden yabancı cisimlerin çıkarılması
* Kalp masajı yapma teknikleri
* Yanık çeşitleri
* Güneş çarpması
* Donmalar
* Zehirlenmeler
* Böcek sokması ve yılan ısırması
konuları hakkında detaylı bilgiyi, açıklayıcı görsel malzeme eşliğinde bulacaksınız.
Kadının Sağlıklı Yaşam Rehberi, ergenlikten yaşlılığa uzanan hayat çizgisinde kadın sağlığı ile ilgili kadınların, ailelerin ve eşlerin bilmesi gereken tüm konuları, bir jinekolog gözüyle ve konuşma dili sadeliğinde sunuyor.
Eserde okuyacağınız konulardan bazıları:
Ergenlikten menopoza kadın gelişimi ve sağlığı,
Kadınlara özel sorunlar;
En sık görülen kadın hastalıkları ve tedavileri
Jinekolojik muayene
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar,
Ergenlik döneminde cinsel eğitim, cinsel sorunlar ve çözüm yolları...
Kadınlık hormonları ve yaşam boyunca etkileri
Ailelerin ergenlere yaklaşımında doğrular ve yanlışlar;
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
Kadınlarda yaygın görülen kanserler, teşhis ve tedavi yöntemleri
...Ve kadın sağlığı ile ilgili daha birçok konu...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963