scorecardresearch.com Sağlıklı Beslenin Kitap Seti (4 Kitap) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlıklı Beslenin Kitap Seti (4 Kitap)

Sağlıklı Beslenin Kitap Seti (4 Kitap)

Yayınevi : .

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.ULTRAMETOBOLİZMABedeninizde Saklı Duran Yağ Yakma DNA’nızı Uyandırın!
UltraMetabolizma kendi özel genetik kodlarınıza uygun olarak kilo vermenizi sağlayan 8 haftalık bir programdır. Hepimizin bedeni farklı olduğu için yağ yakan DNA’mızı uyandırmak için hepimizin az-çok farklı gıdalara ve uygulamalara ihtiyacı vardır.
Dr. Mark Hyman bu kitabında UltraMetabolizma Programını kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirmenize yardımcı oluyor. Mönüler, tarifler, alışveriş listeleri kadar besin destekleri, akıllı egzersiz ve yaşam tarzı önerileri içeren bu programı izleyerek sağlıklı bir metabolizmaya kavuşabilirsiniz.
Yazar Dr. Mark Hyman’ı New York Times’ın çok satanlar listesine giren Ultraprevention: The Six Week Plan that will Make You Healthy for Life (Ultrakoruma: Hayat Boyu Sizi Sağlıklı Kılacak Altı Haftalık Plan) kitabından hatırlayanlar olacaktır. Kendisi geleneksel tıp ile alternatif sağaltma yöntemlerini birleştiren bir uzman. UltraMetabolizma’nın bir diyet kitabı değil, bedeninizi kullanma kılavuzu olduğunu belirtiyor. Dr. Hyman, ABD İlaç ve Gıda Dairesi’nin beslenme piramidine de karşı. O Harvard Tıp Okulu mensubu, yeryüzünün en ünlü halk sağlığı uzmanlarından Prof. Dr. Walter Willet’in (Yetişkinler İçin Sağlıklı Beslenme Kılavuzu–Ye, İç ve Sağlıklı Ol) piramidine sahip çıkıyor.
Kitap 3 kısımdan oluşuyor. Birinci kısımda kilo almaya yol açan 7 iddia çürütülüyor. İkinci kısımda bedeninizi anlamanıza ve araştırmanıza yarayacak bilgiler 7 anahtar adı altında sunuluyor. Ve sonra da kendi UltraMetabolizma programınızı oluşturmanıza yardımcı olacak ayrıntılı bilgilerin, yemek tarifleriyle alış veriş listelerinin yer aldığı Program önerileri kısmı geliyor.

GIDALAR HAKKINDAKİ GERÇEKLERKIRMIZI ŞARAP SİZİN İÇİN İYİ MI, KÖTÜ MÜ?
BAZI GIDALAR GÖZLÜK İHTİYACINIZI ORTADAN KALDIRABİLİR Mİ?
GÜNDE SEKİZ BARDAK SU İÇMEYE DEĞER Mİ?
HANGİ BESİNLER AFRODİZYAKTIR VE HANGİLERİ TUTKUYU ÖLDÜRÜR?
NEDEN ARKADAŞINIZ CANININ İSTEDİĞİNİ YİYOR, AMA HİÇ KİLO ALMIYOR?
DETOKS DİYETLERİ GERÇEKTEN İŞE YARAR MI?
GERÇEKLERİ BULMA ZAMANI GELDİ

YE, İÇ SAĞLIKLI OLSağlıklı beslenme konusunda devrim yaratan kitap

Uzun vadede daha zinde ve sağlıklı yaşamak beslenmeyle ilgili konuları daha iyi bilmek ve anlamakla sağlanabilir. Günümüzde beslenmenin birçok kronik hastalık riski üzerinde büyük etkileri olduğu biliniyor. Bu konudaki tercihlerin kalp hastalığı, muhtelif kanser çeşitleri, katarakt ve hatta ciddi doğum kusurlarının görülme olasılığını önemli oranda etkileyebileceği kanıtlanmış bulunuyor.

Elinizdeki kitapla dünyaca ünlü Harvard’lı araştırmacı Dr. Willet ulaşılabilen tüm bilimsel kaynaklara dayanan bulgularla, beslenme ve sağlık ilişkisi üzerine eşsiz ve güçlü bir enformasyon kaynağı hazırlamış. Yetişkinler İçin Sağlıklı beslenme Kılavuzu – Ye, İç ve Sağlıklı Ol kendiniz ve aileniz için daha iyi beslenme tercihleri yapmanıza yardım etmeyi amaçlıyor.

Sağlıklı beslenmenin tek tip bir beslenme şekli olmadığını kanıtlayan kitap size ilginç tarifler de sunuyor. Sağlıklı ve heyecan verici beslenme tarzının muazzam çeşitlilikler barındıran olasılıklarından yararlanın!

TELAŞLI KADIN SENDROMUYorgunlukla Başa Çıkmak ve Hayatınıza Yeniden Heyecan Katmak İçin 7 Adım
“Telaşlı kadınlar” bu kitaptan yararlanarak hayatlarına yeniden canlılık, neşe, huzur ve sağlık kazandırabilmek için çok basit bazı stratejileri kullanabilirler.
Birinci bölüm, sendromu anlamanızda yardımcı olacak ve en önemlisi bundan muzdarip olup olmadığınızı anlamanıza yardım edecek.
İkinci bölüm, iki uçlu bir yaklaşıma dayalı yedi adımlı bir tedavi programı öneriyor. İlk dört adım sadece cinsel yaşamınızı iyileştirmenizde değil, kilonuzu kontrol edebilmenizde ve ruh halinizi iyileştirebilmenizde de yardımcı olacak.
Kendinizi daha genç hissedecek, daha genç görünecek, daha genç davranacak ve hatta daha genç düşüneceksiniz. Son üç adım hayat tarzı tercihlerine bakıyor ve hayatınızın kontrolünü yeniden elinize alabilmeniz için doğru günlük tercihleri yapmaya başlayabilmeniz konusunda sizi güçlendirecek.
Bu kitabı okuduktan sonra, kaybettiğiniz neşeyi geri kazanabilmek, kilo sorunlarınızın üstesinden ve eşinizle tatmin edici bir ilişkiyi kurabilmek için ihtiyaç duyduğunuz zamanı ve enerjiyi keşfedeceksiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963